Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Rugilė
2022-05-19 18:20
Sveiki. Ištiko tokia situacija - vyras grasina teikti ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, o aš skirtis nenoriu. Noriu tik išsiaiškinti, ar yra įmanoma tokia galimybė, kad teismas visgi nuspręstų santuokos nenutraukti? Ir ką reikėtų daryti ar įrodyti, siekiant įtikinti teismą priimti tokį sprendimą? NEkalbu apie taikos sutarties pasirašymą, ieškovo ieškinio atsiėmimą ar kitus panašius dalykus, bet konkrečiai apie pačio teismo motyvuotą sprendimą santuoką palikti galiojančia dėl, pavyzdžiui, įrodymų nebuvimo nei dėl vieno, nei dėl kito sutuoktinio kaltės. Būtų puiku, jeigu kas netyčia žino pavyzdinių bylų iš eteismai.lt, kur teismas pats priėmė sprendimą sutuoktinių neišskirti. Dėkoju iš anksto.
1. vplegal.lt
2022-05-20 22:59
Labas vakaras,
LR CK 3.54 straipsnis. Sutuoktinių taikinimas numato, kad teismas privalo imtis priemonių sutuoktiniams sutaikyti, ir Vieno sutuoktinio prašymu arba savo iniciatyva teismas gali nustatyti ne ilgesnį kaip šešių mėnesių terminą sutuoktiniams susitaikyti. Tokiu atveju santuokos nutraukimo byla sustabdoma. Byla atnaujinama praėjus teismo nustatytam terminui vieno iš sutuoktinių prašymu.
2. Rugilė 1. vplegal.lt
2022-05-21 00:06
Sveiki,
Klausiau visai ne to. NEkalbu apie jokius susitaikymo terminus ir bylos atnaujinimus. NEkalbu ir apie taikos sutarties pasirašymą ar ieškinio atsiėmimą. Kalbu konkrečiai apie tai, ar apskritai yra įmanoma, kad teismas nuspręstų ieškovo ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės atmesti kaip nepagrįstą ir sutuoktinių neišskirti, santuoką palikti galiojančia. Ar yra įmanomas toks variantas?
3. Alda
2022-05-21 11:21
Vistiek įsiklausykit kas sakoma.Pirmiausia bandykit susitaikyti.Terminas-pusė metų.Laimėsite laiko.Per tą laiką sugalvosite dar ką,-juk laikui bėgant situacija keičiasi-gal ir pats vyras jau nenorės skirtis.
Pats teismas to nenuspręs,tikrai negalvokit ir tokios praktikos nerasit.Gaišinkit laiką ir tiek.Bet pirmiausia-susitaikymu.O vėliau-atsiras būdų,-tai atidėti posėdžius,tai ką.Tiks visi būdai,kurie tinka bet kurio proceso stabdymui,atidėjimui ar pan.
4. Rugilė 3. Alda
2022-05-21 11:54
Ačiū labai už išsamų patarimą. Viskas aišku - teismas tokios praktikos netaiko, kad nuspręstų neskirti atmetant ieškovo ieškinį kaip nepagrįstą. Vyras taip pat grasina, kad pretenduos į pusę susitaupytų lėšų, kurių daugiausiai susitaupiusi esu būtent aš. Kiek skaičiau, kad bet kokios darbinės pajamos įsiskaito į bendrąją sutuoktinių nuosavybę, kuri skyrybų metu dalijama pusiau. Esu visiškam pasimetime ir nežinau ką daryti. Galvoju visus pinigus išsigryninti, o pačią sąskaitą visai uždaryti ir atsidaryti naują visai kitame banke, jeigu teismas lieptų pateikti išrašus dėl turimų santaupų. Ar tai padėtų?
5. Alda
2022-05-21 14:14
Gudrybes tai taikykit visokias,bet kaip minėta,neignoruokit susitaikymo,puikiai žinot,kad ne dėl susitaikymo,o laimėti laiko.Pirmiausia,pabrėžiu-laimėkit laiko toms skyryboms trukdydama.O po to galėsit neatvykt į teismo posėdžius ,neatsiimt šaukimo į teismą ir pan.
Jūsų metodas ne visai geras,nes patikrinamas.Kitos pusės advokatui davus užklausą bankui-visas pinigų suvaikščiojimas kaip ant delno.Nepadės sąskaita kitam banke,nes vistiek jum priteis tuos pinigus jam išmokėti.Todėl gudrauti reikia siūlomu keliu,nes kito nėra.Supraskit,kad kol oficialios skyrybos neįvykę,turto jum niekas nedalina,o ir vyras jų naudoti neturi teisės.Todėl-laimėkite laiko,per kurį daug kas pasikeis...
6. Rugilė 5. Alda
2022-05-21 19:31
Mano banko sąskaitos numerio vyras net tiksliai nežino, nes tiek aš nesu dariusi jam jokių pavedimų į jo banko sąskaitą, tiek jis man nėra daręs. Galbūt nebent tik numano kokiame banke yra mano sąskaita, bet ir tai tik galbūt. O dėl uždarytų banko sąskaitų, tai teismas arba jo advokatas pagal tokią logiką išvis galėtų duoti užklausas į visus Lietuvoje veikiančius bankus, nes kas žino, kokiuose bankuose ir kiek sąskaitų aš esu turėjusi. Bet tiesą sakant, nemanau, kad kažkas dėl skyrybų davinėtų tokias stambias užklausas visiems bankams, čia gi ne baudžiamoji byla. O net jeigu ir atkastų mano buvusią sąskaitą, kaip įrodytų, kad aš vis dar turiu tuos pinigus, kuriuos išsigryninau prieš uždarant sąskaitą (į naują banko sąskaitą jų atgal nedėčiau, pasilikčiau grynais)? Gal aš juos visus jau seniai išleidau, kas tai paneigtų? O kitas dalykas, jeigu vyras duoda ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl vieno ar abiejų sutuoktinių kaltės ir jeigu man pavyktų teismui įrodyti, kad nebuvo nei mano, nei sutuoktinio kaltės, ar neturėtų tada teismas atmesti ieškovo ieškinį kaip nepagrįstą, neatitinkantį tikrovės bei neturintį realaus pagrindo?
7. Alda
2022-05-21 21:48
Ne visai taip.Jūs tokiu atveju tų pinigų visai nelieskite ir negryninkite.,žinoma,naudokite,kiek jums reikia,vaikų ateičiai palikite.Jei jis nežino apie tokią sąskaitą,tai,matomai,tokio reikalavimo ir nekels.Čia priklauso dalintino bendro turto sąrašui.Jūs irgi galite panorėti dalinti jo sąskaitas..bet tikriausiai jis jų neturi.
8. Rugilė 7. Alda
2022-05-21 23:48
Supratau, nors aš esu girdėjusi priešingai - jeigu pinigai išgryninti, būna labai sudėtinga įrodyti, kad jie egzistuoja. Nematau išgryninime nieko blogo, juo labiau, kad žmogus turi teisę laikyti pinigus tokia forma, kokia jam patogu. Beje, neatsakėte į mano paskutinį klausimą dėl ieškinio.
9. Alda
2022-05-22 10:10
Žinokite,jeigu nors viena šalis prašo skirtis,niekada teismas nepalieka neišskirtų.Nesvarbu,kad ne per kaltę,tada galima ir bendru sutarimu ar dar kitu būdu.Bet nėra taip,kad kaltė neįrodyta,tai neskirs.Matote,santuokoje buvimas kartu yra grynai asmeninio pasirinkimo teisė,kuri visada ginama.
10. Rugilė 9. Alda
2022-05-22 17:41
Supratau, viskas aišku. Tik labai jau butaforiškai atrodo tas santuokos nutraukimas dėl vieno ar abiejų sutuoktinių kaltės, jeigu teismas vis tiek išskiria net ir tokiu atveju, kai akivaizdžiai įrodoma, kad nebuvo nei vieno, nei kito sutuoktinio kaltės.
11. Rugilė 9. Alda
2022-05-23 16:53
Kitas dalykas, jeigu sutuoktinis pateiktų ieškinį dėl skyrybų ir aš, kaip ir jis, pareikščiau norą dalintį mūsų abiejų pajamas pusiau, ar yra įmanoma ką nors padaryti, kad jis staigiai nepradangintų savo lėšų jas išgryninant ar padarant dovanojimą trečiajam asmeniui?
12. Alda
2022-05-23 17:51
Bet kuriuo atveju,bet kokiu būdu skiriantis,byloje privalomai reikalaujama pateikti turto padalijimo sutartį.Tai privaloma,net jei nė vienas iš jūsų nepareikštų noro dalintis turtą.
Išankstiniam apsaugojimui nuo jūsų lėšų išeikvojimo yra apsauga-prevencinis ieškinys,CK 6.255 str.,-viską apie jį paskaitykite.
Ojeigu jau kas nors padaryta,tada galima viską ginčyti,apsauga-vadinamasis Pauliano ieškinys,CK 6.66 str.,-taip pat viską apie jį perskaitykite,čia-kreditorius tai būtute jūs savo vyrui tokiu atveju..
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.