Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Elektros tiekejo sutartis??


    


Klaustukas 2022-05-30 17:17
Sveiki,

as gyvenu uzsienyje, o mano mama viena Lietuvoje. Kadangi esame antram etape pasirinkti elektros tiekeja, turejom greitu metu issirinkti kuri nors ir pasirasyti sutarti. Bet siandien isaiskejo, kad kazkokia moteriske atejo pas mano motina i buta ir idave jai pasirasyti tiekejo sutarti. Motina tur pirma neigalumo grupe (psichine liga) ir negali man atsakyti, kas tai per tiekejas, ir ka ji isvis pasirase, ir jokio egzemplioriaus ta atejusi moteris jai nepaliko.
Ar cia isvis normali praktika vaikscioti i namus su tiekeju siulymais, ir kaip man isvis suzinoti, ka mano mama pasirase?? Nezinau ne ka daryti ir kaip suzinoti, ar tai isvis buvo elektros tiekeju atstove ar dar kokia afera.

1. Paulius 2022-05-30 17:48
Dėl to ar sudaryta sutartis su elektros tiekėju galima pasiklausti ESO ar pan. Turėtų pateikti atsakymą. Arba pabandyti ieškoti informacijos čia: https://pasirinkitetiekeja.lt/ ar pabandyti prisijungti prie ESO savitarnos čia: https://www.eso.lt/savitarna/

Asmeniškai man labai keistai skamba tokie vaikščiojimai pas žmones ir prašymai pasirašyti sutartis. Ypač jei nepaliekama sutarties kopija. Labai panašu į aferą ar sukčiavimą. Rekomenduočiau apsižiūrėti banko sąskaitas (ar neįvyko kokių nors įtartinų pervedimų ar pan.) / mamai apsižiūrėti ar niekas namie nedingo.

Taip pat, klausimas būtų ar mamai yra (teismo) pripažintas neveiksnumas/ribotas veiksnumas? Jei taip sudarytą sutartį būtų galima ginčyti.

2.  2022-05-30 17:58
Na, mano mama aciu Dievui neturi jokiu banko saskaitu nei santaupu grynais, o savo pasalpa gauna grynais pinigais atnestais pastininkes. Cia vieninteliai jos pinigai. Visada susiskaiciuoja ir pasideda gautus pinigus, tvarkingia moka uz komunalines ir taip toliau. Ne karta kalbejom, kad jokiu popieriu nepasirasinetu.
Teisiskai ji veiksni, tik turi pirma neigalumo grupe pagal psichine liga, kiek zinau del neveiksnumo reiktu kreiptis i teisma ir skirti globeja ir panasiai.

3. Klaustukas 2022-06-10 12:59
Kaip isaiskejo, ten tikrai buvo elektros tiekejas. Patikrinau internete, kas per sutartis. Bet visvien keista praktika.

4. Paulius 3. Klaustukas 2022-06-10 13:16
Tikrai labai įdomi praktika eiti tiesiai į namus. Na bet, svarbiausia, kad viskas gerai.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.