Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Ot skolininko naglumas. Pra...


    


J. S. 2022-06-14 12:01
Laba diena,- situacija tokia, kad aš teikiau pretenzijas skolininkui, kad man sumokėtų pinigus, grasinau bylinejimosi islaidom. Geruoju nemokejo. Siandien gaunu is skolininko ieskini, jis ieskiniu praso teismo, kad teismas is jo man priteistu skola. Ir dar praso, kad tenkinus ieskini, as atlyginciau jo bylinejomosi (advokato) islaidas.

Tai kaip dabar čia? Pagal jo ieskini man priteis is jo pinigus, o man reikes jam atlyginti bylinejimosi islaidas? Ar buna taip gyvenime ir teisme?

1. P 2022-06-14 12:30
Vienintelis dalykas kurį sugalvoju kur čia šioje situacijoje skolininkas galėtų kreiptis į teismą tai nebent jei nenurodėt sąskaitos į kurią skolininkas turėtų susimokėti ar nenurodėt kokio kito būdo kaip su Jumis turėtų jis atsiskaityti ir jis kreipėsi į teismą, kad įpareigotu Jus tai nurodyti. Bet ir tai čia būtų iš komedijos srities toks ieškinys.

Tad keletas variantų manau būtų:
• Gavot dokumentus ne iš teismo, nes teismas tokio ieškinio, kokį apibūdinot, neturėtų priimt*
• Galimai ne taip supratote ieškinio turinį ir kuo jo prašoma.
Nes taip toliau teoriškai galvojat išeitų taip, kad žinoma tikriausiai ieškinio neginčytumėt (ginčytumėte bylinėjimo išlaidas). Teismas tenkina ieškinį. Ir skolininkas kreipiasi dėl vykdomojo rašto išdavimo su kuriuo kreipėsi į antstolius, kad iš jo sąskaitos išskaičiuotų pinigus ir Jums pervestų? Manau tai visiška nesąmonė.

*Jei gavot ieškinį ne iš teismo, o iš skolininko tiesiogiai – manau galit nekreipti dėmesio bei pats paduoti ieškinį (ar pirmą prašymą dėl teismo įsakymo, jei galima) teismui.

2. Alda 2022-06-14 13:30
Čia yra skolininko piktnaudžiavimo teise faktas,skolininkui tokiu būdu siekiant išvengti bylinėjimosi išlaidų.Praneškite jam,kad taip elgdamasis,jis susilauks teisinių pasekmių pagal CPK 95 str.,jums to paprašius byloje.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.