Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Paskolos perrašymas


    


RutaMeta 2022-07-14 17:52
Skyrybos. Paskola. Bankas prašo parašyti sutikimą dėl prievolės atsisakymo. Ar yra koks nors šablonas? Ir ar jei to prašo, yra tikimybė, jog paskola bus perrašyta vienam bendraskoliui?

1. _ 2022-07-15 11:31
Ką čia sugalvojot? Be teisininko konsultacijos nieko nerašykit. Eikit pas advokatus pasitart, nes ketinat daryt veiksmus, apie kuriuos visai nesigaudot, panašu ir neaišku kokios iš to seka pasekmės jūsų atveju.

2. RutaMeta 2022-07-15 12:17
Kokios gali būti pasekmės, jei nuo manęs nuims paskolą?

3. Alda 2022-07-15 16:07
Aš manyčiau kitaip.Jeigu bankas leidžiasi į šnekas ir pats tą siūlo,tai jūs turite"auksinį" banką.Juk jeigu kreditorius duoda sutikimą,ko bereikia.Jeigu tą nurašymą dar sutiks patvirtinti teismas,kreditoriui dalyvaujant byloje,šaunu.
O teisininkas teisininkui nelygu.Kiekvienas mes turim panašias diplomines žinias,bet suvokimas-kiekvieno kitoks.

4. RutaMeta 2022-07-15 16:21
Alda, liko nedidelė paskolos dalis, iki 10 000€, matomai dėl to neprieštarauja. Man tik įdomus sekantis jūsų teiginys dėl teismo - kodėl jis galėtų nesutikti? Jei sutinku aš, sutuoktinis ir bankas - ar teismui to nepakanka? Ačiū jums

5. Alda 2022-07-15 17:15
Matote,teismas aklai laikosi įstatymo-paskolos atsakomybės rūšis-solidarioji,o ne asmeninė ir per tą jie neperlipa.Tačiau kai kreditorius sutinka,yra galimybių padaryti kitaip.

6. RutaMeta 2022-07-16 13:20
Alda, galima plačiau apie tas galimybes? Nuo ko tai priklauso? Ačiū

7. Alda 2022-07-16 14:02
Taigi,pagal įstatymą,kurio,kaip minėjau laikosi teismai,sutuoktinių paskola bankui laikytina solidariąja,t.y.bendra atsakomybė.Nutraukiant santuoką,sutuoktinių solidariosios prievolės nedalijamos,buvę sutuoktiniai paprastai lieka bendraskoliais. Ką tai reiškia? Neišieškojus iš vieno,prigriebiamas kitas,kuris arčiau krašto ir šis prigriebtasis moka paskolą už abu...
Kokios tos kitos galimybės? Tai išimtys,prie kurių,matau,gerb. RutaMeta,jūs jau netoli esate prisikasę...O jos tokios...Išskyrus atvejus,kai kreditorius sutinka,kad prievolė būtų modifikuota(pakeista),pripažįstant ją asmenine vieno iš sutuoktinių nuosavybe arba daline abiejų sutuoktinių nuosavybe,ją padalijant dalimis.
Nutraukiant santuoką BENDRU SUTARIMU,pateikite teismui KREDITORIAUS SUTIKIMĄ dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių sutarties,kurioje aptariamas prievolių šiam kreditoriui vykdymas.
Jeigu santuoką nutrauksite DĖL SUTUOKTINIO KALTĖS,sutuoktinis,reiškiantis teismui ieškinį,kartu turi pateikti ir kreditorių sąrašą,pagal kurį teismas išsiųs pranešimus kreditoriams ,kviesdamas juos pasisakyti dėl sutuoktinių prievolių padalijimo.Sutuoktinių kreditoriai turi teisę teisme pareikšti nuomonę (arba-sutikimą) DĖL PRIEVOLIŲ PADALIJIMO SUTUOKTINIAMS.

8. RutaMeta 2022-07-16 14:23
Labai jums ačiū. Jei bankas sutiks, skirsiuos bendru sutarimu, jau esu parengusi pasekmių sutartį. Tikiuosi geriausio :) Dėkoju dar kartą

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.