Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Del ES atliktu bausmiu sube...


    


Ramunas 2022-07-21 20:08
Situacija tokia, jog zmogus siuo metu atlieka laisves atemimo bausme Lietuvoje ir kreipesi i LR apygardos teisma, apeliacini del bausmiu, kurios jau yra atliktos Prancuzijos respublikoje. Kalint Prancuzijoje ju institucijos nesikreipe i Lietuva del sprendimo pripazinimo bei vykdymo Lietuvoje. Dabar Lietuvos teismai pasisako , jog nera pagrindo bendrinti atlikta bausmes laika , nes Lietuvoje Prancuzijos nuosprendziai nebuvo pripazinti pagal 365 5 straipsnis. Europos Sąjungos valstybių narių paskirtų tam tikrų rūšių bausmių ar kitų priemonių pripažinimas ir vykdymas Lietuvos Respublikoje, istatymu.Paradoksaliai gaunasi, jog asmuo atlieka dviguba bausme. Klausimo esme kaip itakoti Prancuzijos institucijas kreiptis del sprendimo pripazinimo ir vykdymo , kai jis jau ivykdytas ir Prancuzijai nera jokio intereso. Kokia institucija butu komepetentinga siuo klausimu? Ar Prancuzijos teisingumo ministerija, ar per ambasada bandyti ? Gal kas esate susidures?

Dekoju uz komentarus.


1. Alda 2022-07-21 23:38
Pagal mane,gerb.Ramūnai,šioje situacijoje neteisingai teisiškai keliamas klausimas,ypač-reikalavimas,kurį kaltinamasis turi kelti teisme.Ne taip.
Mano galva,šitoje situacijoje nereikia prašyti bausmių subendrinimo,nes subendrinimas vykdomas tik neatliktoms bausmėms.
Kadangi esate atlikę bausmę prancūzijoje už dalį veikų,kaip suprantu,nereikia čia siekti jokių pripažinimų ar vykdymų,bet pateikti Lietuvos teismui informaciją,kad bausmės jau atliktos ir tada teismas ,gavęs šią informaciją,skirs bausmę tik už neatliktas bausmes.
Pagal mane jūs pats sau apsisunkinote situaciją,keldami sau apsunkintą situacijos sprendimą,o teismas šios maišalynės nepadeda išspręsti,kaip matau,bet eina paskui jus neteisingu keliu.Neapsikraukit patys papildomomis naštomis,žiūrėkite kodeksą.
Na aš čia pateikiau teisinį šios situacijos vertinimą,nepretenduoju į absoliučią tiesą,bet man taip atrodo,kad čia visai netinka bausmės apibendrinimo siekimas,kai bausmė jau yra atlikta..
Gal yra kitaip manančių?

2. Alda 2022-07-22 00:39
Jums reikalinga visai kita procedūra-nuosprendžio pripažinimas ir vykdymas Lietuvos Respublikoje.Matau,kad nuosprendžiai nebuvo pripažinti,nes niekas to nepaprašė.Lietuvos Kalėjimų departamentas to turi paprašyti pagal 5-me įstatymo straipsnyje numatytą procedūrą.Įstatymą lb kruopščiai išnagrinėkite ką jūs turite daryti Dėl Europos SĄJungos valstybių narių paskirtų bausmių pripažinimo ir vykdymo Lietuvos Respublikoje.Viskas šiame įstatyme parašyta,ko prašyti,kas prašo ir pan,ypač 5 str.

3. Ramunas 2022-07-22 09:25
Labas rytas , dekoju uz jusu komentarus . Ir gal galetumete nuroditi savo el.pasta , atsiusciau konkrecia nutarti ,kad butu aiskesnis vaizdas.

4. Alda 2022-07-22 18:56
Gerb.Ramūnai,kad jūs žinotumėt,kokią aš šiuo metu turiu apkrovą,jaučiu,jau man gresia ne juokais išsekimas,nes atiduodu lb daug savęs ir nualinau..Tiesiog dabar nepatemsiu krūvio,nes mus remia,kaip žinote,negailestingi ir skubūs terminai..
Gal jūs turite byloje jums dirbusį advokatą,jisai turėtų pateikt atitinkamus prašymus Kalėjimų departamentui pagal mano nurodytą įstatymą,procedūros visos nurodytos...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.