Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Prokuroro padėjėjajas


    


Pilietis 2022-08-05 19:05
Sveiki bendraminčiai,

norėčiau sužinoti iš jūsų patarimų ir naudingos informacijos ruošiantis konkursui į prokuroro padėjėjo darbo poziciją. Kadangi informacija apie atliekamas darbo funkcijas per valstybės tarnybos portalą aprašyta labai abstrakčiai, t.y. prokuroro padėjėjo darbo funkcijų aprašymai tie patys, tiek pretenduojant į apylinkės ar apygardos prokuratūrą. Pagal logiką kaip suprantu darbo funkcijos skirtingose prokuratūrose turėtų skirtis atsižvelgiant į tai, kad skirtingose prokuratūrų skyriuose skiriasi tiriamų nusikaltimų rūšis ir specifika. Žinoma, tam tikros funkcijos išlieka tos pačios, bet pvz kai pretenduojant į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir į Marijampolės apylinkės prokuratūra nurodomos identiškos darbo funkcijos tai kyla klausimų. Taigi, gal galima gauti iš Jūsų patarimų, kaip tinkamiausiai pasiruošti šiai darbo pozicijai. Suprantu, kad reikia peržvelgti BK, (labiau akcentuojantis į bendrąją dalį) BPK, prokuratūros įstatymą, generalinio prokuroro rekomendacijas ir įsakymus, žinoti valstybės tarnybos principus ir jų paskirtį. Tačiau, gal be šios informacijos kurią nurodžiau parekomenduotumėte ką papildomai peržvelgti arba į kuriuos išvardintus informacijos šaltinius labiau įsigilinti.
P.S teisinio darbo esu dirbęs labai mažai, esu atlikęs praktikas, savanorišką ir privalomą. Studijų metu atlikau privalomą praktiką prokuratūroje, bet per tris mėnesius mažai ką išmokome, su prokuratūros darbuotojais gėrėme kavą pagrinde :)

1. Alda 2022-08-06 09:52
Tą,ką čia išvardijote,pilnai pakaks.Na dar gal šiek tiek pasigilinkit į viešojo intereso gynimo funkciją baudžiamąja ir civiline tvarka. O šiaip,padėjėju dirbdamas praktiškai tikrai visko išmoksite.

2. Pilietis 1. Alda 2022-08-06 10:46
Ačiū už rekomendaciją. Žinoti viešojo intereso gynimo funkcijos, kaip suprantu aktualu tik pretenduojant į apygardų prokuratūrų viešojo intereso gynimo skyrius?

3. Alda 2022-08-06 11:06
Nu nepasakyčiau.Žinokite,gausit klausimą per atranką ir tiek bele kokį iš prokuratūros srities...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.