Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Eismo įvykis stovėjimo aikš...


    


gerth 2022-11-17 14:34
Sveiki, turėjau tokį eismo įvykį: laukiau prie parduotuvės stovėjimo aikštelėje ir buvau truputį prasidaręs duris (automobilis ir durys tilpo tarp baltų juostų). Staiga atvažiavo iš galo automobilis, kirto savo stovėjimo vietos ribą ir atsitenkė į mano duris. Išsikviečiau policiją, nes neįsivaizduoju kaip tai yra mano kaltė. Atvažiavę pareigūnės supildė deklaraciją ir nusprendė, kad kaltas aš, nes neįsitikinau, kad saugu atidaryti duris. Pasidariau iškart nuotraukų, kaip tas automobilis stovi įvažiavęs į mano parkavimo vietą atsitrenkęs į duris, bet pasak pareigūnių tai nieko nereiškia. Kas kaltas tokiu atvejų?

1. Alda 2022-11-18 14:47
Kas kaltas,įrodyti sunku,teisi bus policija...

2. VP legal 2022-11-19 20:01
be filmuotos medžiagos kaltas, greičiausiai. liksite jūs.
Viskas priklausys nuo to, ar jūs duris atidarėte prieš atvažiuojantį automobilį, ar durys buvo atidarytos, o automobilis atsitrenkė į jas.
Bandykite gauti vaizdo medžiagą iš administracijos

3. Praktinis patarimas 2022-11-21 15:15
Iš praktikos: vertinant įrodymus, teisme prioritetas teikiamas ne vaizdo įrašams (kurie neretai būna abejotinos kokybės), o liudytojų parodymams, kadangi liudytojai teisme prisiekia sakyti tiesą ir tik tiesą.
Todėl mano patarimas - pasirūpinti tinkamais liudytojais, kurie nebūtų Jūsų artimi giminaičiai, kadangi tokių liudytojų parodymai vertinami kritiškai. Geriausia, kad liudytojai būtų nepažįstami ar su Jumis niekaip nesusiję asmenys.
Manau, supratote.

4. osra 2022-12-01 10:44
Nekaltas.
1. Jei durys buvo atidarytos iš anksto ir už linijos ribos, galima nubausti tik už durų atidarymą, bet ne už susidūrimą.
2. Jei durys buvo atidarytos ne iš anksto, bet iki linijos, tai nėra kaltės, nes neturėjo numatyti, kad kitas vairuotojas išvažiuos už ribos.


5. Baigstus 2024-01-01 18:27
Sveiki. Noriu paklausti ar stovejimo aiksteleje netycia uzvaziavus ant bordiuro’ kuri atskiria masinu stovejimo vieta yra irgi yra KET pazeidimas? Ar uz tai atims teise vairuoti masina?

6. Baigstis 2024-01-01 18:57
Dar klausimas ar netycia uzvaziavus ant plytos ir pervaziavus ja nes kitaip nesigavo isvaziuoti, kai netycia ivaziavau i plyta, ar uz tai ket bauda bus ar teisiu atemimas?

7. . 4. osra 2024-01-04 14:05
Nu neklaidinkite žmogaus, parduotuvių sotvėjimo aikštelių linijos yra rekomendacinės t. y. galite mašina statyti kad ir skersai per dvi vietas, niekas Jūsų teisiškai nenubaus, kadangi KET nėra tokio punkto, tai tik etikos ir Jūsų kaip žmogaus supratingumo problema. Kalbant apie durų atidaryma, tai įrodinėjimo reikalas, geriausia būtų gauti vaizdo įraša kuriame matytusi, jog transporto priemonė atsitrenkė į kurį laiką atidarytas duris t. y. nebuvo netikėtumo ir vairuotojas ne tik galėjo, bet ir privalėjo pamatyti Jūsų atidarytas duris, kadangi tokiu atveju tai būtų tas pats kaip tiesiog įvažiuoti į stovinčią mašina, juk nepasiteisinsi tada, kad jos nematei jei ji nejudėjo. Šiuo atveju, jei įvažiavęs žmogus nenori prisiimti atsakomybės ir teigia, jog durys buvo atidarytos staigiai, pareigūnai priėmė logišką sprendimą sakydami, jog Jūs kaltas, kadangi nesant daugiau duomenų situacija gali būti vertinama pagal KET numatytą prievolę duris atidaryti tik įsitikinus, jog tai daryti yra saugu. Dabar, deja, nesutinkant su kalte, Jūsų reikalas įrodyti, jog durys buvo atidarytos ilgą laiką ir stovėjimo aikštelės juostos su tuo neturi nieko bendro.

8. osra 7. . 2024-01-06 01:08
1) nereaguokite į labai senas diskusijas - niekas neskaitys
2) kaip ir policija nežinote KET. Paskaitykite 153 punktą.
3) įrodinėjimo pareiga neperkeltina asmeniui (nekaltumo prezumpcijos vienas iš elementų)
4) parkuokitės tarp linijų, joms lygiagrečiai ir vienodais atstumais.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.