Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Dėl CK 2.70 6D. Juridinio a...


    


Mo1980 2023-01-02 20:04
Labas vakaras. Situacija. Turiu (kaip fizinis asmuo)skolinininką X (UAB),jau metai pradėta vykdomoji byla,niekas nevyksta. Sužinojau, jog Registrų centras savo iniciatyva pradėjo JA likvidavimą dar 2022m. balandžio mėn. Gavau pranešimą iš RC kaip kreditorius - jei nesikreipsiu į teismą su ieškiniu tas mano skolininkas ir bus likviduotas, o išieškojimas aišku nulėks. Klausimas : į kokį teismą - bendros kompetencijos ar administracinį turiu kreiptis pagal tą CK 2.70 str. 6D.? Čia ginčo teisena na jei ieškinys, tai dar ką ir žodiniai posėdžiai man būnant kaip ieškovui kitam LT gale? Ir galų gale kas šiame ieškinyje atsakovas '' Registrų centras ar skolininkas dėl kurio prievolių įvykdymo kreipiamasi? Ačiū visiems labai. P.s. atleiskit trumpiau aprašyt nepavyko.

1. Laurynas 2023-01-03 08:45
Nelabai suprantu situacijos, kam kreiptis į teismą, kai jau skolos išieškojimas vykdomas paskutinėje instancijoje, pas antstolį? Čia nebent jie turėjo omenyje kad jūs kaip kreditorius galite kreiptis dėl bankroto bylos skolininkui iškėlimo?

2. Mo1980 2023-01-03 11:20
Sveiki, Laurynai. Dėkoju už atsakymą. Kaip ir minėjau, Registrų centras informavo, jog skolininkas UAB bus likviduotas ir išregistruotas iš JAR. Jei jis bus likviduotas Rac iniciatyva, tai bus nutraukta ir vykdomoji byla. RC nurodė, jog kreditorius, norintis, kad ši procedūra būtų atšaukta gali pasinaudoti jau mano minėtu CK 2.70str. 6d., t.y. kreiptis į teismą, kuris tenkinęs kreditoriaus prašymą, informuoja RC ir likvidavimas atšaukiamas, tad kalbama ne apie bankrotą. Dar neaišku kokio pobūdžio ginčui tokį prašymą(ieškinį) priskirti, kad teisingai žyminį apskaičiuoti (tad tai ne bankroto byla). P.s. dabartinis skolinininko statusas: pranešimas apie numatomą likvidavimo procedūrą registro tvarkytojo iniciatyva.

3. Laurynas 2023-01-04 10:40
Tai tuomet jei norite, galite kreiptis į antstolį, kad išduotų jums išieškojimo negalimumo aktą, jei niekas neišieškoma ir turto nėra. Tada su tuo aktu keliate skolininkui bankroto bylą, ir žyminio mokesčio mokėti nereikia. Naudos iš to realiai jokios, na nebent kad pasitvirtinti savo kreditorinį reikalavimą, ir jį paskui nurašyti dėl mokėstinių priežasčių

4.  2023-01-12 16:24
Matau CK 2.70 str. 6 d. numato tiesiogiai, kad galima kreiptis dėl bankroto iškėlimo. Jeigu skolininkas nemokus, tikėtina, kad yra kitų kreditorių (pvz. sodra, vmi ar pan.), o ne tik jūs, todėl reikia kelti bankroto bylą. Jus su pareiškimu turėtumėte kreiptis dėl bankroto iškėlimo, priešingu atveju pažeisite kitų kreditorių interesus.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.