Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Klausimas iš viešosios teisės


    


Horacijus 2023-01-20 19:34
Gerbiami kolegos teisininkai, gal kas nors turite išaiškinimą dėl įstatymo taikymo, nesant priimtų šį įstatymą įgyvendinančių teisės aktų?
Įstatymas priimtas "X" data.
Iki įstatyme nurodytos datos "Y" įstatyme nurodyta institucija turėjo priimti įgyvendinamuosius teisės aktus.
KLAUSIMAS: ar įstatymo nuostatos yra privalomos ir vykdytinos, kol nėra priimtų įgyvendinamųjų teisės aktų - t.y. neaišku, kaip tą įstatymą vykdyti? Ar dalis įstatymo (tos nuostaos, kurios yra aiškios) yra privalomos ir vykdytinos, o kita dalis įstatymo - ne? Ar tokia situacija apskritai teisiškai įmanoma ir gal yra LVAT išaiškinimas šiuo klausimu? Dėkui visiems už naudingas nuomones :)

1. Alda 2023-01-21 14:21
Viena iš nuomonių yra tokia,kad įsigaliojęs įstatymas yra vykdytinas nuo jo įsigaliojimo dienos .O jį lydintys poįstatyminiai aktai jau kaip bebuvo.
Esmė-pagrindines įstatymo nuostatas nustato įstatymas,o poįstatyminiai aktai,kaip ten bebuvo,vistiek įstatymo turinio nekeičia,tik jo įgyvendinimo tvarką.
Šį nepriėmimo faktą galite panaudoti gindamas savo teises,jei tai būtų jums naudinga,motyvuojant tuo,kad valstybė dar ligi šiol neįvykdė savo pareigos priimti įgyvendinančius aktus ir tai būtų viena iš jūsų atleidimo nuo civ.atsakomybės sąlygų pagal 6.253 str. 3dalį,jei ką nors buvo sunku įvykdyti dėl neatliktų laiku valstybės veiksmų...

2. Horacijus 2023-01-22 23:05
Didelis DĖKUI!

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.