Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Dėl filmavimo


    


Sankus 2023-01-24 01:43
Vienas mano kaimynas, soc. tinkluose žinomas tinklaraštininkas prieš kiek daugiau nei metus telefonu nufilmavo mane vaikštantį palei gatvę ir įdėjo kaip į socialinio tinklo "Instagram" "story". Esmė tame, jog aš buvau nufilmuotas ir pateiktas kaip "durnelis vaikštantis palei gatvę". Taip, aš kasdien vaikštau gatvėje, padedu į gatvę pirmąkart atvykusiems fūristams parodyti teritorijas, kur reikia išsikrauti prekes, kad jie greičiau važiuotų ir nestabdytų eismo ir fotografuoju bei siunčiu policijai ne vietoje pastatytas, jų manevrams trukdančias mašinas bei pasirūpinu švara gatvėje - surenku smulkiausias šiukšleles. Kartą savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui esu nusiuntęs ir jo paties laikomą neeksploatuojamą mašiną, tai jis nufilmavo mane vaikštantį ir pripaišė, kad aš skundikas ir pan. Klausimas - ar toks filmavimas ir paviešinimas gali būti pritemptas prie kokio nors ANK ar BK straipsnio? Aš mačiau tik patį video kur aš nufilmuotas vaikštantis, o ką jis pakomentavo ar parašė po juo, atsekti nebėra galimybės, bet matosi, kad tai nebuvo tik video - kažką matyt, pašnekėjo. Iš viršaus stebint aš gal ir atrodau juokingai, tačiau ar taip galima viešinti žmogų, kuomet norėta parodyti mano aprangą bei išvaizdą, maždaug "saugokitės šito skundiko-durnelio?

3. Sankus 2023-01-24 17:02
Bet pagal kokį ANK ar BK straipsnį atsakomybėn būtų traukiamas tas asmuo? Ar yra toks straipsnis kaip "Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimas"? Suprasčiau kad dar būtų mano video įkėlęs namo gyventojų Facebook grupėje, bet jis jį paviešino Instagramo "story", kurias gali matyti visa Lietuva, prie to dar užtagino dar porą socialinių tinklų garsenybių, gal su mintimi, kad jie du irgi papildomai paplatins tą video.

4. osra 2023-01-24 17:09
Autorius klausia, kaip nubausti.
BK netiks.
ANK buvo 82 str., bet jis panaikintas, atseit perkelta į Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą.
Taigi galite kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Ji gali skirti baudą, bet gali skirti tik papeikimą.

5. osra 4. osra 2023-01-24 17:18
Iš ES Reglamento:
Nedidelio pažeidimo atveju arba jeigu bauda, kuri gali būti skirta, sudarytų neproporcingą naštą fiziniam asmeniui, vietoj baudos gali būti pareikštas papeikimas. Vis dėlto reikėtų tinkamai atsižvelgti į pažeidimo pobūdį, sunkumą ir trukmę, tai, ar pažeidimas buvo tyčinis, veiksmus, kurių imtasi patirtai žalai sumažinti, atsakomybės mastą arba į bet kokius svarbius ankstesnius pažeidimus, tai, kaip apie pažeidimą sužinojo priežiūros institucija, ar buvo laikomasi tam duomenų valdytojui arba duomenų tvarkytojui taikytų priemonių, ar buvo laikomasi elgesio kodekso, ir visus kitus sunkinančius ar švelninančius veiksnius.

6. Teisininkas 2023-01-31 00:50
Gerbiamieji,
paaiškinu šios absurdiškos diskusijos dalyviams: GATVĖ YRA VIEŠA VIETA, todėl asmenų filmavimas, fotografavimas ir jų atvaizdų publikavimas viešoje erdvėje, įskaitant socialinius tinklus, jokios atsakomybės - nei administracinės, nei juolab baudžiamosios - neužtraukia, išskyrus įstatyme nurodytas išimtis: VIEŠOSE VIETOSE draudžiama filmuoti, fotografuoti ar viešinti nufilmuotus /nufotografuotus vaizdus tik apie šių kategorijų asmenis:
- vaikus (be jų tėvų ar globėjų sutikimo)
- neįgaliuosius (be jų pačių sutikimo)
- asmenis, atsidūrusius bejėgiškoje būklėje
- žuvusius ar sužalotus (be jų artimųjų sutikimo).
BYLA BAIGTA.

7. Sankus 6. Teisininkas 2023-02-05 00:41
O nėra kitų numatytų išimčių atvejų, kuomet fotografuoti negalima? Na, tarkime koks nors iškrypėlis pamato pro šalį einančią merginą su džinsais, kurie išryškina jos aptemptą riestą užpakaliuką, jo figūrą, kontūrus. Tokiu atveju fotografuoti irgi galima neatsiklausus, slapta? Taip, tas žmogus gal niekur viešai neplatins tos savo padarytos nuotraukos, bet vien žinojimas, ką parėjęs namo žmogus darys žiūrėdamas į tą nuotrauką... Gal mano aprašyta situacija ir nepatenka į draudimų rėmus, bet bent jau iš morališkos pusės tai ką aš žinau...

8. Lara 2023-02-07 01:05
Na, galite kreiptis į teismą dėl neigiamo konteksto, kuriame buvo pateikta foto. Daugiau nematau galimybių, ką čia būtų galima padaryti. Surinkit visus įmanomus įrodymus dėl to, ir pirmyn. CK 2.22, 2.23 str. galite pasinaudoti. Be to, be jūsų sutikimo vis tiek negalima platinti tų jūsų nuotraukų, o ypač - jei tai pamina jūsų garbę ir orumą, aiškiai galima jus atpažinti ir pa. Būtent čia ir dėkit akcentą./3. Fizinis asmuo, kurio teisė į atvaizdą buvo pažeista, turi teisę teismo tvarka reikalauti nutraukti tokius veiksmus bei atlyginti turtinę ir neturtinę žalą./

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.