Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Priverstinis automobilio pa...


    


Astakuk 2023-02-24 04:00
Esu laiduotoja sūnaus kredito sutartyje. Sūnus nemokėjo kredito, išieškojimą vykdo antstolė. Sūnus dirbantis, mokėjo įsiskolinimą iš darbo užmokesčio. Tačiau 2014 m. sūnaus darbdavys pusę metų apskaičiuodavo, bet neišmokėdavo antstoliui priklausančių išmokų. Tada antstolė pradėjo išieškojimą iš mano (kaip laiduotojo pajamų ir turto. Areštuotos sąskaitos ir automobiliai). Nuo to laiko iki šios (apie 8 metus) dienos sūnaus dardavys tvarkingai dengia įsiskolinimą. Vakar iš antstolio gaunu patvarkymą "Dėl transporto priemonių realizavimo". Privalau per 5 d.d. pateikti visą informaciją apie turimus automobilius.

Kas patars, ar teisėti tokie antstolio veiksmai? Įsiskolinimą dengia ir sūnus ir aš iš darbo užmokesčio.
Dėkoju už atsakymą.

1. Laurynas 2023-02-24 10:17
Neužtenka tokios informacijos, reikėtų bent žinoti kokio dydžio yra likusi skola. Nes jei nuo algų nuskaičiuoja, tai ok, bet ten yra aiškiai išvardinti dydžiai kiek galima. Ar yra sudarytas kažkoks grafikas su išeiškotoju, ar susitarimas koks? Nes jei nuskaičiuoja kokį 100 Eur. į mėnesį, o skola 100000, tai logiška kad nori realizuoti įmanomą turtą, kad išsiieškoti skolą greičiau

2. Alda 2023-02-24 15:08
Skųskite kuo greičiau tokį anstolio veiksmą teismui,skundą pateikdama per tą patį anstolį.
Teikite skunde pagrįstus paaiškinimus su įrodymais, kad dėl trečiojo asmens (darbdavio) neteisėtų veiksmų jums civ.atsakomybė negali būti taikoma (CK 6.253 str.4 dalis).

3. Alda 2023-02-25 10:55
Kažko nedasakote,gerbiamoji.Bet ar sūnus pastoviai dirbo?Galbūt buvo padaręs pertrauką nemažą,o gal tik vaizdavo,kad dirba?
Sakote tvarkingai buvo mokama.Taip nebūna,kad vykdant įmokas būtų parduodama iš varžytynių turtas.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.