Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Dėl NT preliminarios ir nuo...


    


Brigita 2023-03-22 14:29
Sveiki, turime situaciją, kai prieš porą metų su pardavėju buvo pasirašyta preliminari buto pirkimo-pardavimo sutartis, kuri turėjo būti notariškai patvirtinta šių metų pradžioje (terminai sutartyje nurodyti). Lygiagrečiai pasirašyta to pačio buto nuomos sutartis dviems metams, kurios paskutinių metų nuoma įskaitoma į avansinį preliminarios mokėjimą. Atėjus pagrindinės sutarties pasirašymo terminui pardavėjas atsisako sudaryti notarinę NT pirkimo-pardavimo sutartį, motyvuodamas asmeninėmis priežastimis. Nutarėme kreiptis į teismą, nes nesutinkame su tokiu jo sprendimu. Ar galime toliau likti bute, kol vyks teisminis procesas, nors nuomos sutartis bus pasibaiguis, ar vistik reikia atlaisvinti patalpas, savininkas reikalaujant?
Ačiū.

1. Alda 2023-03-22 23:28
Na,visų pirma,ar jau jus nuomotojas(savininkas) realiai krausto? Ar įpareigojo išsikraustyti per tam tikrą terminą?
Antra,vien tai,kad vyksta teisminis procesas,-tai nėra teisėtas pagrindas neišsikraustyti.
Tačiau jūs galite eiti per nuostolių priteisimą iš savininko,kadangi jūsų nuomos tęsimas vyksta realiai dėl jo kaltės.
Galite dar pabandyti pateikti teismui papildomą prašymą prie ieškinio-dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo,pvz.,kol vyksta teismo procesas,įpareigoti namo savininką sustabdyti jūsų nuomos sutarties nutraukimą,iškeldinimą ar pan.

2. Brigita 2023-03-28 19:07
Ačiū už paaiškinimą. Savininkas (pardavėjas) kategoriškai reikalauja išsikraustyti ir perduoti jam patalpas paskutinę nuomos sutarties dieną. Neaišku, kokių priemonių gali imtis - pakeisti spyną ar panašiai, bet į butą per tą laiką buvo padarytos investicijos, kurios skirtos būtent šiam butui (sieninės spintos, užuolaidos etc), kurių ne tik kad neturime kur padėti, bet ir tie daiktai niekur kitur netiks. Kompensuoti už tai atsisako, nes anot jo, negavome iš jo raštiško sutikimo pagerinimams (nors lankėsi bute ne vieną kartą ir viską matė, kas padaryta).

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.