Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Neteisėtas buto remontas ne...


    


Bendija 2023-03-28 12:13
Firma nusipirko butą daugiabučių namu bendrijoje. Butą remontavo: perplanavo i du, pardavė dviem fiziniams asmenims. Bendrija kreipėsi į statybos inspekciją klausdama ar remontas teisėtas. Inspekcija atsake teisėtas. Bendrija apskundė inspekcijos sprendimą LIETUVOS ADMINISTRACINIŲ GINČŲ KOMISIJAI. Komisija atsisakė priimti skunda, nes:
... pareiškėjo ginčijamas Inspekcijos raštas...yra bendro– informacinio pobūdžio ir pareiškėjui jokių teisinių pasekmių nesukelia. Pareiškėjui ginčijamu raštu yra tik pateikiama informacija (bei teisės aktų nuostatos) apie minėtą butą ir jame atliktus remonto darbus, todėl pagal aukščiau nurodytą LVAT praktiką, toks institucijos raštas pareiškėjui nesukelia jokių teisinių pasekmių, o skundo tenkinimo atveju, asmens teisių ir pareigų apimtis nepasikeistų, o pats procesas būtų iš esmės beprasmis, nes pareiškėjas iš esmės kelia ginčą, dėl jo teigimu, kad minėtame bute atlikti remonto darbai neatitinka statybos techninio reglamento, o kadangi pagal nurodytą suformuotą administracinių teismų praktiką skundas dėl tarpinių viešojo administravimo subjekto priimamų dokumentų negali būti teikiamas, todėl pareiškėjo patikslintą skundą atsisakytina priimti nagrinėti kaip nepriskirtiną administracinių ginčų komisijos kompetencijai (IAGNTĮ 10 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

Nesukelia bendrijai teisinių pasekmių? O kas tada sukelia? Ar galima toliau skųsti Administraciniam teismui ar jau pabaiga?


1.  2023-03-28 13:07
Tai kam tada yra STR (Statybos techniniai reglamentai) jei jų nesilaikymas nieko nesukelia?

2. St 2023-03-28 13:51
Turbūt bendrija turi kreiptis į Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos. Ir jeigu inspekcija sako, kad teisėtas, tai kodėl Bendrija teigia, kad ne? Koks pagrindas? "Nei projekto, nei daugumos gyventojų sutikimo nereikia, jeigu daugiabučio namo bute norima pašalinti nelaikančiąją konstrukciją ar jos dalį." Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/paaiskino-kur-kreiptis-jei-kyla-itarimu-del-daugiabucio-kaimyno-buto-remonto-71052724

3.  2023-03-28 14:14
Prasyčiau nenukrypti nuo temos, klausimas apie tai, kad skundo nepriėmė nagrinėti. Ar tiesa kad buto remontas pažeidžiant STR nesukelia bendrijai teisinių pasekmių?

4. Alda 2023-03-28 16:52
Gerb. teikite skundą dėl neteisėto atsisakymo priimti nagrinėti skundą. Būtinai skųskite administraciniam teismui.

5. Bendrija 2023-03-29 15:05
Patarkite kas gali parašyti skundą administraciniam teismui bei atstovauti teisme (už pinigus)

6. Alda 2023-03-29 17:19
Dar kartą patikslinu konsultaciją...Tik dabar apžiūrėjau,kad jūsų bendrija pirminiu kreipimusi į statybos inspekciją kreipėsi ne Skundo forma,bet Paklausimo forma.O tai ir buvo jūsų esminė klaida,nes į klausimą inspekcija atsakė tik atsakymu,o ne sprendimu,kuris skundžiamas.
Taigi,Ginčų komisija šįsyk teisi,atsisakiusi priimti skundą.

7. :: 2023-03-29 17:20
Geriau parašykite, koks iš tiesų buvo inspekcijos atsakymas ir jos argumentacija. Argi nematot, kad ne ten kreiptasi? "Atsisakytina priimti nagrinėti kaip nepriskirtiną administracinių ginčų komisijos kompetencijai", taip kad skundas šis bus beprasmis. Ne ten dėmesys. Skaitykite dar kartą Komisijos atsakymą. Ai štai ir Alda apsižiūrėjo jau. Ok.

8. Alda 2023-03-29 18:15
Kreiptasi tai ten,tik ne ta forma...Dar man šitoje situacijoje krenta į akis tai,kad bendrija čia skundžia savininką pasidariusį remontą tik dėl to,kad skųsti,ar čia-lietuviškas pavydas suveikė? Kyla pagrįstas klausimas-ką jums kenkia,kad žmogus remontą pasidarė ir dar,matomai,teisėtai?...Nurimkit ir ilsėkitės nuo tų skundimų,žmonės...Eikvokite energiją hobiams,lavinimuisi,sportui,o ne skundimams...

9. Bendrija 2023-03-30 09:18
1. Ačiū visiems kas rašė.
2. Prašyčiau koncentruotis gali/negali Bendrija skųsti, o ne nagrinėti skundą iš esmės.
Atsakymai:
K1: .. į statybos inspekciją kreipėsi ne Skundo forma, bet Paklausimo forma...
A1: Bendrija i statybos inspekciją kreipėsi skundo forma. Statybos inspekcijos atsakymo METADUOMENYS:
Dokumento sudarytojas (-ai) Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ...
Dokumento pavadinimas (antraštė) DĖL SKUNDO (adresas, VILNIUJE)
K2: Geriau parašykite, koks iš tiesų buvo inspekcijos atsakymas ir jos argumentacija.
A2: Inspekcija atsakyme nieko neparašė apie tai, kad savininkas išpjaustė nešančias sienas daugiau nei leidžia paprastas remontas, STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“ skyrius STATINIO PAPRASTASIS REMONTAS.
Atsakymo pabaiga: Departamentas informuoja, kad adresu ...., Vilniuje yra atlikti paprastojo remonto darbai statinio viduje, kuriems statybą leidžiantis dokumentas neprivalomas.
K3: Argi nematot, kad ne ten kreiptasi?
A3: patarkite kur kreiptis?
K4: Atsisakytina priimti nagrinėti kaip nepriskirtiną administracinių ginčų komisijos kompetencijai", taip kad skundas šis bus beprasmis. Ne ten dėmesys.
A4: Kur turi būti dėmesys?
K5. Kreiptasi tai ten, tik ne ta forma...
A5: kokia forma reikėjo?
K6: Dar man šitoje situacijoje krenta į akis tai, kad bendrija čia skundžia savininką pasidariusį remontą tik dėl to, kad skųsti, ar čia-lietuviškas pavydas suveikė?
A6:Darydamas remontą savininkas išpjaustė sienas daugiau nei leidžia paprastas remontas. Ar tai pavydas?

10. Bendrija 2023-03-30 10:15
Papildymas: tie kas darė remontą siūlė pirmininkui pinigų. Kyla pagristas įtarimas kad inspekcija šališka.

11. Alda 2023-03-30 11:29
Ne,tai tikrai ne pavydas,nes dabar aiškiai nurodėte kokie pažeidimai.
Teisiškai imant ,tokius remonto pažeidimus fiksuoja tik teritorijų planavimo inspekcija.Jeigu teikėte skundo forma,viską padarėte gerai. Atsakymas turėjo būti sprendimo forma pateiktas ir jo gale turėjo būti nurodyta apskundimo tvarka.
Tai,kad šio atsakymo nesiėmė nagrinėti ginčų komisija,ji už tai turėtų būti apskundžiama,nurodant,kad įvykdyti remontai sukelia neigiamas teisines pasekmes bendrijos gyventojams.
Betjeigu korupcija įsiterpusi,jūs nieko nepadarysit.Teismai žiūrės ką sako teritorijų planavimas,o jie teigs,kad pažeidimų nėra ir jūs pralaimėsit.Tada dar jums bus priteista padengti priešingos šalies advokato išlaidas apie 5000 Eur,ne mažiau ir išeisit iš teismo nuleidę nosis.Toks pas mus įprastas scenarijus,deja.

12. Bendrija 2023-03-30 12:10
Statybos inspekcijos rašto pabaiga:
Šis sprendimas gali būti skundžiamas:
1) per 1 mėnesį nuo sprendimo gavimo dienos Lietuvos administracinių ginčų komisijai, adresu Vilniaus g. 27, Vilnius arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui, adresu Žygimantų g. 2, Vilnius, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka.

Bendrija skundė Lietuvos administracinių ginčų komisijai, o ji skundą atsisakė priimti. Vadinasi inspekcija gali parašyti bele ką ir nėra būdo skųsti jos sprendimo.

13. Bendrija 2023-03-30 12:13
Dėkoju padėjusiems patarimais bei komentarais

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.