Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > NT garantija dėl garsų iš l...


    


Edvinas 2023-04-05 23:46
Sveiki,

Nusipirkau butą 9tame (paskutiniame) iš antrosios rinkos. Apsigyvenus supratau, jog bute pakankamai garsiai girdisi lifto stabdžių garsai iš lifto šachtos, nes lifto variklis yra įmontuotas prie sienos su mano buto virtuve. Tas lifto garsas girdisi, kai liftas sustoja bet kuriame aukšte. Kadangi tai šiek tiek trukdo gyventi, ypač ryte ir vakare, kai žmonės grįžta iš darbų parašiau į namą prižiūrinčia įmone - jie nieko blogo nerado - sakė, kad garsas gali būti padidėjęs dėl šiek tiek pasidėvėjusių stabdžių, bet jie dar atitinka gamyklinius reikalavimus.
Beje, namas buvo pastatytas 2015m. Pasirodo dar galioja vystytojo garantija konstrukcijoms.
Susisiekus su vystytoju, jie, kolkas, mandagiai sutiko patikrinti su Schindler liftu kokia yra situacija. Kol kas čia ir baigiasi istorija ir laukiu informacijos iš jų.

Noriu šiek tiek užbėgti įvykiams už akių. Klausimas jums: kaip manote - ar turiu teisę šioje situacijoje reikalauti, kad būtų kažkaip tvarkoma ? Arba blogiausiu atveju, kompensuojama mano išlaidų suma, kuri gali susidaryti bandant izoliuoti sieną iš apartamentų pusės ? Nors neaišku ar tai padės. Dokumentuose matau, jog namo akustinė klasė yra C. To pačio namo kitose laiptinėse sienos tarp buto ir lifto yra bent dvigubai storesnės, todėl kitų laiptinių gyventojai su tokia problema greičiausia nesusiduria. O gal būtų galima tai laikyti, kaip statybų broką ? Ar vienintelis kelias ''kažko'' darymui būtų tik tada, jei garsas viršytų nustatytas higienos normos ? Įtariu, kad neviršija, bet jei neviršija tai nereiškia jog, netrukdo.

Ačiū, už bet kokį atsakymą

1. Gražina 2023-04-14 14:20
Edvinai,

jeigu esate tikras, kad akustinė klasė statybos projekte buvo numatyta C, tuomet reikia pažiūrėti Statybos techniniuose reglamentuose (STR), namo statybos leidimo išdavimo metu galiojusius akustinės klasės parametrus, t.y. kiek max decibelų (pvz. 55–60 dB triukšmą) ir išsimatuoti buitiškai, išsinuomojus garso matuoklį.

Čia galimi du scenarijai:

a) kad vystytojas padarė viską pagal statybinį projektą, tačiau jau rengiant projektą buvo neapgalvota apie lifto šachtos garsus / akustiką. Tuomet jau Jums reikėtų už savo lėšas bandyti tvarkyti situaciją, nebent pavyktų įrodyti, jog bendrų namo įrengimų (lifto) skleidžiamas garsas neatitinka higienos normų ir tuomet galimai tai būtų pagrindas liftą tvarkyti visų namo gyventojų lėšomis.

b) vystytojas netinkamai atliko lifto šachtos / Jūsų buto garso izoliavimą, tuomet galiotų garantija. Tačiau, kad įrodyti šį variantą, reikia - turėti statybinį projektą, daryti ekspertizę. Pažymiu, kad statybos brokų taisymui galioja 1 metų teisminė senatis nuo broko paaiškėjimo.Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.