Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Norejau pasiteirauti, sudareme su vyru bendra sutuoktiniu testamenta, kuriame visa turta po mirties paliekame vienas kitam, bet dabar iskilo klausimas, turime paskola nekilnojamam turtui, ar su paskola paimtas nekilnojamas turtas taip pat yra asmenine nuosavybe, kuris mirties diena priklausis kitam sutuoktiniui? Ar i ta turta pvz gali pretenduoti tevai, kadangi vaiku neturime? Apie privaloma tevu islaikymo punkta zinau.
1. Grasilda7679
2023-04-10 18:46
Klausimo sukonkretinimas, nes gal neteisingai issireiskiau, ar nekilnojamas turtas paimtas su paskola, bet jeigu dar nera/nebus ismoketas, yra asmenine nuosavybe? Ir jis mirties atveju su paskolos likuciu priklausis tik kitam sutuoktiniui, pagal bendra sutuoktiniu sudaryta testamenta?
2. Alda
2023-04-10 21:39
Taip,sutuoktinių testamentas yra labai uždaras dalykas,kur viskas priklauso tik-kitam sutuoktiniui...Ne tėvams,deja...
3. Grasilda7679
2023-04-10 22:17
Labai aciu Jums Alda uz atsakyma. O gal zinote, ar nekilnojamas turtas, paimtas su paskola, priskiriamas asmeninei nuosavybei, nors dar mokama paskola ir ji bus mokama dar labai ilgai.Ir tarkime jeigu mirtu vienas is sutuoktiniu, o paskola, dar nebutu ismoketa, tai pereitu turtas ir likusi paskolos dalis kitam sutuoktiniui? Nes pasirasyta ikivedybine sutartis ir paskola paimta kiekvieno sutuoktinio 1/2 dalimi. Nes baiminuosi, kad vienas is nesaziningu tevu, nepretenduotu butent i ta nekilnojama turta, kuris priklauso dar bankui. Nezinau ar tiksliai suformuluoju savo klausimus.Labai delto, atsiprasau.
4. Alda
2023-04-11 16:52
Taip,tik kitam sutuoktiniui liks,nebent jūs abu dar pasirinktumėte dar vieną bendrą įpėdinį,kuris perimtų jūsų turtą po paskutinio sutuoktinio mirties.Taip galima.
5. Grasildai
2023-10-03 10:20
Dėl testatoriaus tėvų teisės paveldėti turtą, asmens paliktą testamentu sutuoktiniui / sutuoktinei, kai nėra pirmos eilės įpėdinių (vaikų, įvaikių) manyčiau taip: nepriklausomai nuo testamento rūšies (asmeninis, bendras, oficialus vieno asmens testamentas), pirmo mirusio sutuoktinio tėvai (kiekvienas iš jų) galės pretenduoti į privalomąją palikimo dalį po jo mirties.
Privalomoji palikimo dalis sudaro 1/2 to, kas tėvams tektų paveldint pagal įstatymą, o nesant vaikų tai sudaro 1/2 palikimo paveldint pagal įstatymą. Vadinasi, vieno iš tėvų privalomoji palikimo dalis būtų 1/8 palikimo (1/2 viso turto dalinama dviems tėvams, gauname 1/4 ir dar mažiname per pusę, gauname 1/8). Bet privalomoji palikimo dalis išskiriama tik tuo atveju, jei į ją pretenduojantis asmuo palikėjo mirties dieną yra reikalingas išlaikymo ir arba i) testamentinis įpėdinis sutinka su privalomosios išskyrimu, arba ii) teismas pripažįsta išlaikymo reikalingumą.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.