Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Prašau patarimo dėl keisto ...


    


Orion 2023-05-17 12:02
Sveiki, būsiu dėkingas jei galėsit patarti. Apie metus mokėjau už buto signalizaciją saugos įmonei 12 eur į mėnesį, prieš išsikraustant parašiau laišką, kad išsikraustau nuo 2021 vasario 1d ir noriu nutraukti sutartį, sausio mėn sumokėjau paskutinį kartą 12 eur, sausio paskutinę dieną atvažiavo saugos įmonės darbuotojas signalizaciją išmontavo. Po kokių 6 mėnesių iš saugos bendrovės gavau laišką, kad esu skolingas dar 12 Eur, emailu paklausiau už kurį mėnesį, nes sakau sausį mokėjau jau prieš nutraukiant. Atsakė: laiškas gautas, bet nieko neatrašė, po poros savaičių vėl išsiunčiau emailą su klausimu, vėl gavau atsakymą, kad laiškas gautas ir nieko neatrašė, po mėnesio vėl pakartojau visais jų turimais emailais - tyla (skambint nemėginau).
Dabar praėjo daugiau nei 2 metai, gaunu emailą iš Sergel, kad turiu sumokėti 12 eur saugos įmonei ir 16eur jiems už skolos išieškojimą. Truputį principo reikalas įsijungia, saugos įmonė neatrašo mėnesiais ir nepaaiškina dėl tų papildomų 12eur, bet mielai perduoda išieškotojams. Gal aš klystu, bet visai norėčiau, kad paduotų į teismą, tada parodyčiau kiek laiškų siunčiau bandydamas išsiaiškinti, bet atsakymų negavau. Bet ko nenorėčiau, tai kad įrašytų į kokį creditinfo kaip skolininko.

1. Konsultacija dėl skolos s 2023-05-23 00:19
Sprendžiant pagal Jūsų išdėstytas aplinkybes, apie ketinimą nutraukti sutartį Jūs įspėjote saugos įmonę likus mažiau nei mėnesiui iki pageidaujamos nutraukimo datos. Yra standartinė sutarčių sąlyga: sutarties šalis apie būsimą sutarties nutraukimą privalo įspėti kitą šalį ne vėliau kaip prieš 30 dienų.
Greičiausiai todėl saugos įmonė ir priskaičiavo Jums mokestį už vieną mėnesį, o kadangi nesumokėjote tų 12 eurų, perdavė skolų išieškotojams Sergel - t.y., perleido savo reikalavimo teisę.
Jūsų vietoje sumokėčiau 12 eurų sumą pradiniam kreditoriui - saugos įmonei, nes tokiu atveju nebeliks teisinio pagrindo paduoti Jus į teismą dėl skolos išieškojimo.
O šiaip visuomet patariu atidžiai skaityti sutartis.

2. :: 2023-05-23 10:55
Naudokitės paieška šiose diskusijose. Jau ne kartą aptarta situacija dėl Sergel.
https://www.infolex.lt/portal/start.asp?kur=4&pzd=sergel&act=search

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.