Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Paprastasis vekselis


    


Lėja 2023-08-17 17:22
Sveiki, noriu patarimo dėl Paprastojo vekselio. Turėjau patirtį, kad esame vekselį susirašę su žmogumi tarpusavyje, jis pinigų negrąžino, įvykdžiusi visus terminuose keliamus reikalavimus kreipiausi į bet kokį notarą, kuris išdavė vykdomąjį raštą ir antstolė išieškojo skolą, tai buvo prieš 3 metus.
Dabar turiu kitą situaciją, Paprastojo vekselio terminas baigiasi kitą mėnesį, išrašytas prieš du metus, šis vekselis surašytas dideliai sumai, vekselį pasirašė ir patvirtino pati notarė.
Ji man dabar sako, kad pasibaigus terminui po kelių dienų suruoš dokumentus teismui, nes kito varianto nėra.
Tad noriu jūsų pagalbos ir patarimo, nedrįsau jai ką pasakyti. Bet kaip gali būti, kad vienam vekseliui teismo nereikėjo, nes vekseliai ir yra tam, kad nereikėtų bylinėtis, o kur ji yra patvirtinusi pati, pagal ją reikia kreiptis į teismą.
Kuo skiriasi šie vekseliai ir gal žinote kodėl dėl šio vekselio reikia kreiptis į teismą?

1. Laurynas 2023-08-21 10:40
Vekseliui nereikia teismo. Ir tai visiškai nepriklauso nuo sumos. Turi išduotį vykdomąjį įrašą, jei bus tinkamai įvykdytos informavimo pareigos.

2. O gal 2023-09-14 15:33
Gla praleidote terminus pateikti vekselį apmokėti ir pranešti apie ketinimą kreiptis dėl vykdomojo išdavimo? Jei taip, išieškojimas "persikelia" į teismą pagal vekselį.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.