INFOLEX.LT
Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

registruotis prisijungti
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Baudžiamoji atsakomybė dėl ...


    


Rūta95 2023-09-27 14:33
Sveiki,

Galbūt yra žmonių , kurie kreipėsi į policiiją, dėl skolininko patraukimo baudžiamojon atsakomybėn , dėl vengimo mokėti priteistus vaiko išlaikymo pinigus? Ar dėl to sumažėja susidaręs įsiskolinimas? Nuo ko reikėtų pradėti ir kada tai galima padaryti?

1. :: 2023-09-27 18:19
https://www.infolex.lt/ta/66150:str164

2. :: 2023-09-27 18:21
https://etaplius.lt/naujiena/skolos-uz-alimentus-kaip-elgtis-jei-vienas-is-tevu-vengia-islaikyti-vaika
https://www.sodra.lt/lt/naujienos/ziniair-alimentu-nemokejusiems-tevams-ir-vaiko-islaikymo-ismoku-gavejams
„Sodra“, perėmusi Vaikų išlaikymo fondo funkcijas, iš kurio mokamos išmokos tėvams ar globėjams, kurie vieni augina vaikus ir nesulaukia priteistų alimentų, pradėjo skolų išieškojimą. Vaiko išlaikymo išmoka mokama iš valstybės lėšų, kai vaikas negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto vienam iš tėvų arba abiem tėvams. Iš valstybės biudžeto Lietuvoje išlaikoma 21 tūkst. vaikų, kiekvieną mėnesį jiems skiriama 1,3 milijono eurų. Dėl šių išmokų gali kreiptis vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu ar tėvų susitarimu gyvena vaikas, arba vaiko globėjas (rūpintojas), kai vaikas ilgiau kaip mėnesį negauna viso ar gauna tik dalį teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko (vaikų) išlaikymo sutartimi nustatyto išlaikymo. Prašymus dėl vaiko išlaikymo išmokos skyrimo „Sodrai“ pateikti galima prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui, bet kuriame „Sodros“ skyriuje ar siunčiant prašymą paštu. Dėl kiekvieno vaiko turi būti pateikiamas atskiras prašymas. Svarbu žinoti, kad norint gauti išmoką tiek vaikas, tiek ir išmoką už vaiką gaunantis suaugusysis turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje. Nedeklaravus gyvenamosios vietos išmokos mokėjimas bus stabdomas. Išmokos mokamos tik į pareiškėjų (vaikų) asmenines sąskaitas Lietuvoje esančioje kredito, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigoje. <...> Vaiko išlaikymo išmoka vienam vaikui per mėnesį negali būti didesnė negu 1,8 bazinės socialinės išmokos dydžio, galiojusio mėnesį, už kurį mokama išmoka (dabar – 68,40 Eur). Kai vaikas gauna dalį nustatyto vaiko išlaikymo lėšų, skiriamas ir mokamas teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatytos ir skolininko mokamos sumos skirtumas, bet ne daugiau kaip 68,40 Eur.
https://www.sodra.lt/lt/naujienos/is-alimentu-nemokanciu-tevu-sodra-susigrazino-5-mln-euru

https://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-gyventojams/noriu-gauti-motinystes-arba-tevystes-ismoka/noriu-gauti-vaiku-islaikymo-ismoka

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.