Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Jonas
2023-12-04 23:01
Sveiki, tokia situacija:
Darbdavys keičia pareigybių aprašus motyvuodamas pakeistu įstatymu. Pagal naujus aprašus neturėčiau reikiamų kvalifikacijų, taigi darbdavys siūlo keisti pareigybę (į mano manymu prastesnę). Nesutinkant, leidžia suprasti, jog inicijuos atleidimą, turbūt pagal DK 57 str. 6 punktą. Tačiau minimas įstatymas turi tokį punktą:
Šio įstatymo nuostatos taikomos ... darbuotojams, priimtiems į pareigas nuo 2024 m. sausio 1 d. Iki 2024 m. sausio 1 d. priimtų į pareigas ... darbuotojų pareigos ir kitos darbo sąlygos gali būti keičiamos atsižvelgiant į šio įstatymo nuostatas tik šių darbuotojų sutikimu.
Ar gali darbdavys tokiu atveju motyvuoti atleidimą pagal DK 57 str. 6 punktą? Ir ar apskritai yra būtinybė keisti jau esančiu pareigybių aprašus?
1. Saulius
2023-12-05 11:28
Sveiki,
Spėju kalbama apie mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus. Asmeniškais išsamiai įstatymo pakeitimų nenagrinėjau, bet pirminiu vertinimu taip, iš esmės, darbdavys galėtų keisti pareiginius nuostatus motyvuodamas šio įstatymu pasikeitimu, o Jums nesutinkant su pareigybės pakeitimu galima inicijuoti ir atleidimą (žinoma reikėtų tiksliau pasianalizuoti kas yra keičiama šiame įstatyme).
Vienai ar kitaip, siūlyčiau įsivertinti ar tikrai nauja pozicija bus itin prastesnė, ar atlyginimas pasikeis (į mažesnį), ar turėsite vykdyti kitokios darbo funkcijas ir pan.
Jei siūloma nauja pozicija yra tikrai prastesnė, tada nesutinkant su pakeitimas darbdavys gali inicijuoti atleidimą DK 57 str. pagrindu.
Rekomenduočiau išsamiau šį straipsnį pasiskaityti (ypač 7-9 dalis), nes atleidžiant šio straipsnio pagrindu Jums priklauso įvairios garantijos:
0,5-2 mėn. VDU išeitinė išmoka iš darbdavio (jei dirbate pas darbdavį 5 metus ir ilgiau + 1-3 mėn. išeitinė, kurią sumoka valstybė)
įspėjimo laikotarpis (0,5-3 mėn)
įspėjimo laikotarpiu skiriamas laikas naujo darbo paieškoms (pagal 64 str. 6 dalį) ir pan.
Papildomai, jei kylą kokių nors klausimų visada nemokamai galite pasikonsultuoti su Valstybine darbo inspekcija (https://www.vdi.lt/?lang=lt ,tel. nr. (85) 213 9772).
2. Rokas 1. Saulius
2023-12-05 12:12
Bet kaip tada suprasti įstatymo punktą:
Iki 2024 m. sausio 1 d. priimtų į pareigas ... darbuotojų pareigos ir kitos darbo sąlygos gali būti keičiamos atsižvelgiant į šio įstatymo nuostatas tik šių darbuotojų sutikimu.
Reikia suprasti, kad keisti darbo sąlygas be sutikimo negalima, bet jeigu vis tiek keičia darbuotojui nesutinkant, tai galima atleisti?
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.