Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Ar galima apskųsti sumokėta...


    


Art 2024-01-12 21:00
Sveiki. Žodžiu situacija tokia, sustabdė policija ir įsirašė protokolą už vairavimą nepriregistruota automobilį ir priskyrė 415 str. 2 ir 3 dalį. Tačiau trečioje dalyje rašo kad vairavimas auto be numerių arba su pasibaigusių galiojimu ir skyrė baudą ir tęsiu atėmimą mėnesiui nors numeriai nėra tranzitiniai o pastovus tai realiai jie galiojimo neturi. Sumokėjus baudą tik supratau kad nelogiškai ir netesingai pritaikyta 3 dalis, dėl numeriu. Ar galima kažkaip apskųsti jau sumokėta baudą?

1. Alda 2024-01-14 12:25
Visada galite apskųsti teismui skundu "dėl žalos,sukeltos valstybės institucijos(policijos )veiksmais,vadovaujantis CK 6.272 str.
Tuomet į sukeltą žalą įeitų ir sumokėta bauda...senatis-trys metai.
Galite skųsti,bet pagalvokite ar verta konfliktuoti su policija,ypač-jei bauda nedidelė ir teisių atėmimas neilgas...

2. osra 1. Alda 2024-01-15 10:04
Nenuginčijus nuobaudos, reikalauti žalos atlyginimo - nerealu.

3. osra 2024-01-15 10:13
Galima.
Tik neapskųsti, nes teisena pasibaigė, o kreiptis dėl bylos atnaujinimo. Kreipiamasi tiesiogiai į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą per 3 mėnesius nuo nutarimo įsiteisėjimo.

4. osra 3. osra 2024-01-15 10:23
662 straipsnis. Administracinio nusižengimo bylos atnaujinimas dėl esminio materialiosios ar proceso teisės pažeidimo

1. Prašymus atnaujinti administracinio nusižengimo bylą šio kodekso 658 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytais pagrindais nagrinėja Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Šie prašymai paduodami tiesiogiai šiam teismui.

2. Prašyme atnaujinti administracinio nusižengimo bylą šio kodekso 658 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytais pagrindais turi būti nurodyta: teismo, kuriam paduodamas prašymas, pavadinimas pareiškėjo vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta teismas ar institucija, kurių įsiteisėję nutarimas ar nutartis administracinio nusižengimo byloje ginčijami, ginčijamų nutarimo ar nutarties priėmimo data ir esmė, jais nustatytos bylos aplinkybės šio kodekso 658 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodyti administracinio nusižengimo bylos atnaujinimo pagrindai ir išsamūs teisiniai argumentai, pagrindžiantys šių pagrindų buvimą pareiškėjo prašymas, atitinkantis šio straipsnio 14 dalyje nurodytus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo įgaliojimus pareiškėjo pageidavimas dėl bylos nagrinėjimo naudojant informacines ir elektroninių ryšių technologijas (per vaizdo konferencijas, telekonferencijas ir kitaip) arba reikalavimas užtikrinti jam ir (ar) jo atstovui galimybę pasinaudoti teismo informacinėmis ir elektroninių ryšių technologijomis (vaizdo konferencijomis, telekonferencijomis ir kita) teismo patalpose. Prašymas turi būti jį paduodančio asmens pasirašytas. Prie prašymo turi būti pridėti ginčijamų nutarimo ar nutarties ir su ginčijamu sprendimu susijusių nutarimų ar nutarčių kopijos (nuorašai).
3. <...>

5. Art 2024-01-16 16:10
Ačiū už info 😉

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.