Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Dėl bendraskoliu su būsto p...


    


Sandre 2024-02-29 20:51
Paskolos gavimo metu su sutuoktiniu ėmėme būsto paskola dviese, aš buvau bendraskolė(Bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe). Visada paskolos įmokas mokėjo sutuoktinis, kuris po skyrybų susitvarkė dokumentus, kad yra savininkas registrų centre,Išdeklaravo mane ir išmokėjimo atveju liks tik jis.Jis ir toliau moka įmokas.

teismo nutartis
Nustatyti, kad ieškovo ........... ir atsakovės ......... prievolė prieš kreditorių Luminor Bank AS, veikiantį per Luminor Bank AS Lietuvos skyrių, pagal kredito sutartį ..........., nėra modifikuojama.Liekame solidariai atsakingi?Nustatyti, kad po šio sprendimo įsiteisėjimo dienos ieškovas , visa apimtimi vykdo įsipareigojimus pagal aukščiau nurodytą kredito sutartį. Jei atsakovė patirs bet kokių išlaidų, susijusių su prievolių pagal . kredito sutartį Nr. ...... vykdymu, šias išlaidas jai privalės kompensuoti ieškovas.

Būste gyvena jis su nauja šeima - o aš likau bendraskolė tik banko dokumentuose.

Žinau kad reikia užpildyti prašymus banke kad jis perimtu vienas kreditą o aš išstočiau iš prievolės,bet reikia keisti kredito sutartį o bankas nesutinka jam vienam perrašyti periimti paskolą ir palieka mus abu solidariai atsakingus.

buves sutuoktinis dar man rašo ką jam advokatas parašė

Teismas neturi teisės modifikuoti kreditorių ir skolininkų įsipareigojimų. Tai galima daryti tik gavus kreditoriaus (banko) sutikimą. Šiuo atveju Jūs gavote nekilnojamojo turto teisę, o žmona gavo kompensaciją už tai. Solidarūs skolininkai išliekate iki bankas nustatys kitaip arba prievolė bus įvykdyta visiškai.
Žmona privalo mokėti savo skolos dalį. Jei to nedaro bankas nukreips reikalavimą į Jus CK 6.6 str. 5 d. "Kreditorius, kuriam solidariosios prievolės visiškai neįvykdė vienas iš skolininkų, turi teisę reikalauti, kad likusią prievolės dalį įvykdytų bet kuris iš kitų skolininkų arba visi jie bendrai.". Reiškia šioje situacijoje jei žmona nemoka savo dalies Jūs privalėsit mokėti ir ją. Bet įvykdęs solidariąją prievolę už žmoną įgaunate atgręžtinio reikalavimo teisę pagal CK 6.9 str.
Taigi įvykdes prievolę galite kreiptis į teismą šią dalį sumos išreikalauti iš žmonos ir ji privalės Jums grąžinti. Jei nepavyks susitarti taikiai, iš teismo gavus vykdomąjį dokumentą kreipkitės į antstolius dėl priverstinio išieškojimo.

Reiškia esu priversta būti bendraskole ir dar poto jam turėsiu sumokėti psolidarios sumos?

Ar čia lieka tik kreiptis į teismą?

Tad klasimas: ar yra galimybė kažkokiu būdu nebebūti bendraskoliu?
Ačiū

1.  2024-02-29 20:55
 

2. Alda 2024-03-01 16:45
deja-ne.Pas mus sistemoje bankas-dievas.Net teismai jo klauso...Matosi,kad jūs turtą skyrybose pasidalijote,bet paskola liko nepadalinta.
Tokiu atveju lieka tik laukti..džiaukitės,kad jūsų vyras dar moka paskolą ir prie jūsų nesikabina..galbūt taip tęsis,kol jis išmokės.Teismas čia nieko nepadės,juk turtas jau padalintas.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.