Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Taikos sutarties pakeitimas...


    


Diskusija 2024-04-22 17:03
Laba diena, issiskyreme Taikos sutartimi. Vyras buvo suimtas, todel jau metai neislaike vaiku nepilnameciu. I Taikos sutarti itraukta , kad jis uz vaiku islaikyma per 2 metus tures sumoketi x suma, uz ta laikotarpi kai buvo suimtas ir nepadejo seimai t.y. du paskutinius metus. Iskyre mus taikos sutartimi ir tas irasas liko. Dabar jau tie 2 metai praejo, bet vyro advokatas sako, kad tas laikotarpis uz kuriu prasau ismokos vyras dar buvo santuokoje su manimi ir negali buti prasoma sumoketi uz vaiku islaikyma. Ar tai tiesa, kad jei santuokoje bet ne namuose ir nepadeda negaliu is jo issireikalauti to ka jis pasirase taikos sutartyje? Ar jis gali ta sutarti ar jos ta punkta apskusti ir nemoketi? Prasau teismo vykdomojo rasto, teismas daro posedi ir tt. iesko kazkokiu irodymu is abieju pusiu. Ar yra tikimybe kad uz santuokoje buta laika nors nebegyveno kartu nes buvo uzdarytas jis gali nemoketi? Aciu uz komentara

1. Alda 2024-04-22 19:03
Tikrai advokatas neteisus. Jeigu vaikų tėvas neteikia išlaikymo, neturi reikšmės tai, kad santuoka su vaikų motina nėra nutraukta.
Išlaikymas priteisiamas nuo to fakto, kai vaikų tėvas atsisako teikti išlaikymą, o ne nuo santuokos nutraukimo fakto.
CK 3.194 str. 1 dalis jums taikoma, o ne antra šio straipsnio dalis.

2. Diskusija 2024-04-26 14:50
Ar turejo buti oficialus atsisakymas teikti islaikyma? Jis nebuvo to pasakes ar atsisakes, taciau buvo sulaikytas ir savaime aisku islaikymas(seimos pajamos) sumazejo ir vyro pajamos is viso prapuole suemimo metu, stai apie ka kalbu, gal ne taip buvau paaiskinta.

3. Alda 2024-04-27 14:52
Teisei reikia fakto.kai negaunamas islaikymas i jusu saskaita-tai yra faktas,kad islaikymas neteikiamas.Suėmimas šiuo atveju yra objektyviai pateisinama priežastis dėl ko vyras neturi galimybės teikti išlaikymą.
Tokiu atveju kreipkitės į sodrą,kad valstybė mokėtų alimentus,kai tėvas negali.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.