Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Procesas > Dėl juridinio asmens atstov...


    


Erwin 2024-05-01 14:37
Laba diena,
Turime tokį klausimą: kaip žinome, juridinio asmens vadovas pagal CPK turi teisę atstovauti juridinį asmenį pirmosios ir apeliacinės instancijų teismuose, nepriklausomai nuo to, ar vadovas turi aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą.
O kaip yra tuo atveju, kai juridinio asmens vadovas išduoda prokūrą (specialų įgaliojimą) savo pavaduotojui ar kitam darbuotojui (prokuristui), suteikdamas šiam darbuotojui prokūroje nustatytas teises, įskaitant teisę veikti teismuose juridinio asmens vardu? Prokūra, kaip ir priklauso, yra užregistruota Registrų centre.
Klausimas: ar prokuristui yra keliamas reikalavimas turėti aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą? Iš esmės prokuristas vykdo jam deleguotas juridinio asmens vadovo funkcijas konkrečioje srityje, todėl jeigu vadovui toks reikalavimas nekeliamas, tai ir prokuristui turėtų būti analogiškai.
Turime apeliacinės instancijos nutartį, kurioje Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, kad prokuristo (neturinčio teisinio išsilavinimo) atstovavimas juridiniam asmeniui civilinėje byloje yra tinkamas. Tačiau teismų praktika šiuo klausimu nėra nuosekli.
Lauksime kompetentingų nuomonių šiuo klausimu. Ačiū!

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.