Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Darbo teisė > Dėstytojo terminuotos darbo...


    


Klausimas 2024-05-27 15:49
Mokslo studijų įstatymas rašo:

1. Į mokslo ir studijų institucijų dėstytojų <...> pareigas asmenys priimami viešo konkurso būdu 5 metų kadencijai. Konkursų aukštosios mokyklos dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigoms eiti organizavimo tvarką nustato aukštoji mokykla, o mokslinių tyrimų instituto – mokslinių tyrimų institutas.


<...>

3. Likus ne mažiau kaip 3 mėnesiams iki mokslo ir studijų institucijų dėstytojo ir mokslo darbuotojo kadencijos pabaigos skelbiamas viešas konkursas šioms pareigoms eiti. Konkurse gali dalyvauti ir šias pareigas einantis asmuo. Pranešimas apie konkursą pareigoms eiti turi būti skelbiamas institucijos ir Lietuvos mokslo tarybos tinklalapiuose ir šalies, ir, jeigu tikslinga, – tarptautinėse visuomenės informavimo priemonėse.-
Ar tai reiškia, kad pasibaigus dėstytojo 5 metų kadencijai universitetas BŪTINAI skelbia, t. y. privalo skelbti konkursą į tas pačias pareigas, ar tik GALI, bet neprivalo.
T. y. ar dėstytojui garantuota galimybė antrą kartą pretenduoti ir toliau eiti tas pačias pareigas, ar universitetas gali tiesiog neskelbti konkurso visai ?

1. Alda 2024-05-28 16:44
Dėstytojui tikrai garantuota galimybė antrą kartą pretenduoti į tas pačias pareigas,jeigu tik jo metai neviršija limito.
universitetas negali neskelbti konkurso visai,jei tiktai ši pareigybė nepanaikinta.
jei panaikinta,tada-taip...Ar manote,kad į pareigas žmogus ateitų be konkurso? Tai būtų neteisėta...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.