Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Advokato islaidu atgavimas


    


Klausimas 2024-05-29 13:38
Sveiki,
Gal kam teko susidurti arba gal kas zinote.
Civilineje byloje, kurioje man buvo pareikstas ieskinys, teismas ieskini pilnai atmete. Ieskovas savo advokato islaidas tures apmoketi pats, o "atsakovo teisines pagalbos islaidos nepaskirstytos, kadangi nepateikti kvitai". Nors Dublike raseme, kad prasome ieskini atmesti ir priteisti is ieskovo atstovavimo islaidas, taciau, matyt advokatas nepateike kvito i byla. Dabar nutartis priimta ir nustatyta 30 dienu apskundimui apeliacine tvarka.
Pacios nutarties skusti nenoriu nes man ji palanki, taciau ar galiu kokiu nors budu dar prasyti atlyginti atstovavimo islaidas kaip ir minejau dublike?
Aciu

1. Nerijus 2024-05-29 15:37
Civilinio proceso kodeksas 277 str. - prašyti teismo priimti papildomą sprendimą, pateikiant bylinėjimosi išlaidas patvirtinančius įrodymus. Bet nėra 100%, kad teismas patenkins tokį prašymą.

CPK 98 straipsnio 1 dalies nuostatos, kad advokato ar advokato padėjėjo pagalbos išlaidos negali būti priteisiamos, jeigu prašymas jas priteisti ir išlaidų dydį patvirtinantys įrodymai nepateikti iki bylos nagrinėjimo iš esmės pabaigos, gali būti netaikomos, nustačius reikšmingas aplinkybes, įrodančias, kad asmuo neturėjo galimybės pateikti prašymo dėl atstovavimo išlaidų ir jų dydį pagrindžiančių įrodymų iki bylos nagrinėjimo iš esmės pabaigos (žr., pvz., Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2015 m. balandžio 15 d. nutartį, priimtą civilinėje byloje AB „Lietuvos draudimas“ v. UAB „Projektų vystymo grupė“, bylos Nr. 3K-3- 207/313/2015, ir joje nurodytą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bei Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką). Taigi, tais atvejais, kai asmuo neturėjo galimybės pateikti prašymo apmokėti išlaidas advokato pagalbai iki bylos nagrinėjimo iš esmės pabaigos, šis klausimas gali būti išspręstas taikant papildomo sprendimo institutą. Bet pagrindimui, kad asmuo neturėjo galimybės pateikti prašymo/įrodymų, turi būti objektyvios.

Praktikoje esu matęs, kad teismai atsisako tokį prašymą tenkinti ir bylinėjimosi išlaidos taip ir lieka nepriteistos.

Jeigu skųsite apeliacine tvarka, tai nereiškia, jog apeliacijoje pateikus įrodymus, patvirtinančius bylinėjimosi išlaidų patyrimą byla nagrinėjant pirmojoje instancijoje, apeliacinis teismas priteis tokias išlaidas.


2. Laurynas 2024-05-30 08:19
Nepamirškite kad ieškovas dar taip pat turi laiko skųsti nutartį, ji nėra įsiteisėjusi. Aš visgi asmeniškai skųsčiau nutarties dalį dėl nepaskirstytų išlaidų apeliacine tvarka, juk jums nebūtina skųsti visos nutarties, kita vertus, kvitą galėjote pateikti ir pats, nebūtina visada pasitikėti advokatais

3. Klausimas 2024-05-31 17:43
Ar pakankamas pagrindas (neziurint i tai kad buvo ir advokatas) kad asmuo atlieka bausme ikalinimo istaigoje ir pats negalejo pateikti (aisku sunkiau tai atlikti) kvitu i byla?
Kaip minejau byloje jau buvo minimi prasymai priteisti atstovavimo islaidas. Ar teismas i tai neturejo atsizvelgti ir priminti to? Cia seip klausiu, nes niekur neimanoma rasti. Aciu

4. osra 2024-06-02 16:25
Prisiteiskite iš advokato, nes jis sukėlė jums žalą.

5. Laurynas 2024-06-03 10:15
Daug kas priklauso nuo teisėjo. Visada reikia bandyti, nes geriau pabandžius nieko nepešti, negu iš anksto pasiduoti ir nuleisti rankas. Daug ką teisėjai sprendžia individualiai, kas tinka vienam, netinka kitam

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.