Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Darbo teisė > DK 57 str. 7 d.


    


Gintauras 2024-06-10 15:54
Sveiki,
Praktinė situacija: ar taikomas DK 57 str. 7 d. numatytas ilgesnis 3 mėn. įspėjimo terminas, jei darbuotojas kartu su esama sutuoktine augina (gyvena bendroje šeimoje) sutuoktinės dukrą iš ankstesnės santuokos, kuriai dabar 14 metų, po skyrybų su buvusiu sutuoktiniu (biologiniu tėvu) gyvenamoji vieta nustatyta su motina (darbuotojo žmona). Darbuotojas sutuoktines dukros nera įsivaikines.
Dėkui!

1. Saulius 2024-06-10 17:44
Sveiki,

„asmuo auginantys vaiką“ darbo teisėje yra vertinamoji sąvoka. Ji kiekvienu atveju priklauso individualių aplinkybių ir darbdavys turėtų įvertinti kiekvienu atveju atskirai.

Kiek teko susidurti praktikoje teismai vertindami ar asmuo yra laikomas auginančiu vaiką atsižvelgia į faktines aplinkybes pvz., ar vaikas gyvena su asmeniu, ar asmuo skiria savo lėšas vaiko išlaikymui ir pan.

Iš Jūsų pateikto aprašymo, manyčiau, kad taip – toks darbuotojas būtų laikomas auginančiu vaiką ir jam turėtų būti taikomas 3 mėn. įspėjimo terminas.

Bet rekomenduočiau pasitikslinti ir su darbo inspekcija. Jie nemokamai konsultuoja tel. nr. +37052139772 (daugiau informacijos galite rasti https://vdi.lrv.lt/lt/).

2. Gintauras 2024-06-11 10:33
Sveiki,
Dėkui už nuomonę.
VDI pakonsultavo telefonu, kad būtų taikomas 3 mėn. terminas, tačiau tik vaikui iki 14 metų. T.y., jei jau suėjo 14 metų, tai netaikoma, kas atrodo keista.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.