Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Adm. nusižengimo bylos nagr...


    


Klausimas 2024-06-16 17:03
Laba diena,
Gal kas žinote, ar administracinio nusižengimo byloos 1-mosios instancijos teisme gali būti nagrinėjamos rašytinio proceso tvarka?
Mes norime apskųsti teismui nutarimą, priimtą neteisminės institucijos dėl adm. nusižengimo ir skirtos baudos. Ketiname teikti teismui skundą su prašymu, kad teismas nagrinėtų rašytinio proceso tvarka.
Galbūt esate susidūrę, ar teismai tenkina tokius prašymus dėl adm. nusižengimo bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka?
Ačiū labai.

1. Nerijus 2024-06-17 10:27
Taip, skunde galima suformuoti tokį prašymą. Jeigu byla paprasta, grįsta tik jau byloje esančiais rašytiniais įrodymais, teismas gali tenkinti tokį prašymą. Be to, teismas gali nutarti nagrinėti rašytinio proceso tvarka, kuomet į teismo posėdį neatvyksta nei viena iš šalių (ANK 630 str. 3 d.). Tačiau teismas gali ir netenkinti prašymo, jeigu mano, kad yra pagrindas bylą nagrinėti žodinio proceso tvarka, pvz., kyla kokių nors klausimų kažkuriai iš šalių. Siūlau likus keletai dienų iki teismo posėdžio, paskambinti teismo posėdžių sekretorei ir paklausti, ar planuojama nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.