Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Ar galima atšaukti taikos s...


    


Iraja 2024-10-24 17:35
Sveiki,
Bylos šalys (ieškovas ir atsakovas) sudarė taikos sutartį civilinėje byloje, teismas patvirtino taikos sutartį nutartimi, rašytinio proceso tvarka.
Gal žinote, ar viena iš šalių dar gali atšaukti taikos sutartį ir jei taip, tai per kiek laiko?
Ačiū!

1. Alda 2024-10-24 20:13
Atšaukti negalima,nuginčyti galima dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu pagrindų.

2. Iraja 2024-10-28 17:45
Ačiū gerb. Aldai už atsakymą, tačiau visgi kyla klausimas: teismo nutartyje, kuria patvirtinta taikos sutartis, yra nurodyta, kad šią nutartį per 7 k. d. galima skųsti atskiruoju skundu.
Tai taip išeina, kad bet kuri iš šalių gali paduoti atskirąjį skundą ir tokiu atveju taikos sutartis neįsiteisės, kol apeliacinė instancija neišnagrinės skundo?
Atsakovas norėtų apskųsti, kadangi taikos sutartis ne tik žiauriai nenaudinga atsakovui, bet ir abejotino teisėtumo.
Ačiū dar kart už konsultacijas!

3. Saulius 2024-10-29 09:17
Sveiki, Irija,

Taip, nutartį galit apskųsti apeliaciniam teismui ir taikos sutartis neturėtų būti vykdytina, kol apeliacija neišnagrinės.

Bet atsakovui vis tiek reikėtų įrodyti, kad taikos sutartis yra negaliojanti, o tai nemanau kas bus lengva įrodyti.

Taikos sutartis yra sudaroma abiejų šalių - abi šalys ją pasirašo. Natūraliniai teismui kils klausimai: kodėl tik dabar ginčijat taikos sutartį, kodėl iš viso atsakovas pasirašė sutartį jei sąlygos jam netinkamos ir t.t.? Reikės įrodyti, kad kita šalis veikė nesąžiningai (apgaudinėjo, darė spaudimą ar net realiai grasino ir t.t.). Vien pasakyti, kad atsakovo manymu sąlygos yra nesąžiningos nepakaks.

4. Laurynas 2024-10-29 09:17
Kol nepraėjo nurodytas terminas, apskųsti galima. Kitas klausimas kodėl tada pasirašėte, jeigu sutartis ennaudinga? Sutarties laisvės principą žinote?

5. Iraja 2024-10-29 15:24
Ačiū gerb, teisininkams Sauliui ir Laurynui už atsakymus.
Esmė ta, kad atsakovo įmonės vadovas aklai pasitikėjo advokatu ir pats nesigilino į bylą. Advokatas paėmė didelius pinigus už susipažinimą su byla, už atsiliepimą į ieškinį bei tripliką ir galiausiai įsiūlė taikos sutartį, kuri realiai yra į vienus vartus - t. y. visiškai nenaudinga atsakovui. Pagal taikos sutartį atsakovas įsipareigoja sumokėti ieškovui didžiulę sumą, kurios jis visiškai neprivalo mokėti, nes buvo realių šansų atmesti ieškinį.
Ryt paskutinė diena paduoti atskirąjį skundą, todėl svarstome, kaip pasielgti.
Atskirojo skundo pagrindas - šalių pasirašyta ir teismo patvirtinta taikos sutartis prieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms, todėl prašome apeliacinės instancijos teismo panaikinti taikos sutartį ir grąžinti pirmosios instancijos teismui išnagrinėti bylą iš esmės.
Kokia Jūsų nuomonė?
Dar kart didelis AČIŪ!

6. Laurynas 2024-10-30 08:36
Civilinėje teisėje yra rungimosi ir dispozityvumo principas, tai ginčyti galima viską. Kita vertus, labai įdomu kaip teismas pasižiūrės, nes tinkamai sudaryta ir galiojanti sutartis turi jos šalims įstatymo galią, ir niekas neprivalo sudaryti sutarties, kuri jam nenaudinga. Tai va tas būtų kabliukas, bet skundą teikite, termino praleisti negalima

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.