Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Del buto pardavimo esant ne...


    


NT 2024-11-15 19:10
Sveiki,
Kokia situacija turetu buti su butu? Teismas isskyre ir padalino per pbuta viena dali man, kita vyrui. Vaikai liko gyventi su mama. Dabar noreciau parduoti buta taciau ar reikia exvyro sutikimo? Ar reikia teismo sutikimo? Ka tureciau pateikti kad galeciau parduoti turima buta esant nepilnameciams. Kito buto neturime, noresiu nuomotis. Vyras nesutinka kad parduociau buta, o pas ji vaiku nenoriu leisti. Situacija kebli ir reikia Jusu pagalbos. Aciu kas paaiskins. Santuoka nutraukta abipusiu sutarimu.

1. Alda 2024-11-16 12:15
Taigi,nuo 2023m.teismo leidimai turint nepilnamečių vaikų panaikinti...Na ir kas,bet šita funkcija permesta notarams,ne už ačiū,aišku.Taigi,dabar sprendžia notarai .

Jeigu dar kito gyvenamojo būsto neturite,bus kiek sunkiau,nes vaikai negali kad ir kurį laiką likti be būsto.Turite įrodyti,kur tą vaiką dėsite,kol įsigysite butą ar pan.Ką turėtume pateikti?
Pateikite panaudos sutartį,surašytą su savo tėvais,babytėmis,kitais artimaisiais.Svarbu,kad vaikams bus paskirtas atskiras kambarėlis,kad bus sanitariniai mazgai ir pan.
O pas eks vyrą klausti dėl pardavimo jums jau nereikia,jūs jau ne bendroje nuosavybėje,bet kiekvienas asmeninėje...

2.  2024-11-16 14:52
Aciu uz atsakyma, taciau eks sako nesutinka parduoti buto. Abu turime po 1/2 sio busto. Ar sakote nereikalingas jo sutikimas? Bet be jo ar iseis paradvineti?

3. Alda 2024-11-16 15:41
Jeigu teismas,kaip sakote,jus išskyrė ir padalino butą,tai ar žinote,ką tai reiškia?Reiškia tai,kad po skyrybų buvusi jungtinė jūsų su vyru nuosavybė tapo asmenine.Tai reiškia,kad jūsų eks vyras dar vis gyvena senuoju režimu ir mano,kad dar vis reikalingas jo sutikimas jūsų buto daliai parduoti.Nuo skyrybų kiekvieno iš jūsų turto dalis tapo asmenine nuosavybe.Beje,ar nunešėte skyrybų sprendimą į Registrų centrą ir ar įregistravote asmeninio turto statusą?
Aišku,jūsų vyrui patogu jus vis dar kontroliuoti,būnant greta,jis nenori,kad kurtumėte savo asmeninį gyvenimą,todėl taip ir kalba.Bet teisiškai jūs-jau atskiri žmonės su atskiru turto režimu,kurio nereikia derint vienas su kitu.

4. ? 2024-11-17 12:10
Taip, as supratau. Ne dar registru centre neregistraavau nieko, nes nezinojau, nunesiu. Jis ne mano dali nenori o savo jam priteistos dalies nenori parduoti, o pbuto juk as neparduosiu niekam? Ar be jo sutikimo jo 1/2 galiu parduot? Jis gyvena kitur, ne sitame bute.

5. Alda 2024-11-17 14:57
O viešpatie,o kodėl jis pagal jus turėtų savo pusę parduot? O tai kur jis gyvens?Tai ar jūs jam priteistą dalį ruošiatės pardavinėt,ar jum priteistą?Nelabai suprantu...

6.  2024-11-17 16:44
Atsiprasau jei neaiskiai paaikinau. Teismas musu bendra buta mums po ppriteise. Vyras nors ir negyvena savo priteistoje puseje nenori pardavineti. As su vaikais kolkas gyvenu visame bute ir mano dalyje ir eks vyro, taciau man tas butas per didelis ir as noriu ji parduoti visa. O vyras nenori parduoti. Kaip sita isspresti? O mano puses jis nenori pirkti, nes neturi tiek pinigu kaip ir as is jo negaliu pirkti. Butas su kreditu uz kuri mokame. Ar galima priversti kokiu nors budu vyra sutikti pardavineti savo dali. na pvz dabar jis turi man isiskolinima uz alimentus ar siuo pagrindu jei jis ju nesumokes galiu kreiptis kazkur kad priversti parduoti buta ir atgauti alimentus? Nu ar kazkaip

7. Alda 2024-11-17 18:04
Tokiu atveju,jeigu jis jums įsiskolintų didele skola už alimentus,tuomet būtų galima per anstolius reikalauti priverstinai parduoti butą iš varžytynių kuriose jo buto dalis būtų pasiūlyta pirkti jums.Tai realus atvejis,dažnai taikomas...oskola priauga greit...

8.  2024-11-21 18:10
Jo pozicija yra tokia- skolas dengsiu kas menesi po atitinkama suma pvz 100 eur, nes uzdirbu mazai ir nei teismas nei kiti negales per jega parduoti vienintelio jo gyvenamo turto. Ar tai taip gali buti nezinau. Ar yra kazkokios ribos priverstiniam pardavimui jei jis dengs isiskolinimus dalimis.

9. Alda 2024-11-21 19:34
Na ne,priverstiniam-niekaip.
Na bet juk vaikai auga,reikės erdvės ateity.Keistai jūs čia nusprendėt.

10.  2024-11-22 13:53
Aciu uz atsakymus. Kaip suprantu kokia bebutu skola didele ar maza, jei is savo algeles jis mokes bent po kazkiek dengs niekaip nepriversiu parduoti savo turto dalies, tam kad greiciau padengtu visa skola? Tai kiek metu jis man dengs pvz 10 000? iki gyvenimo pabaigos? Nu ir keisti istatymai.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.