Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
Infolex grojaraštis
Rodyti daugiau
Powered by Microsoft Azure
Teisininkų komentarai
2024-04-19, Advokatų kontoros „Glimstedt“ advokatė Renata Jankutė-Timofejenko
Jau daugiau nei du dešimtmečius visi Lietuvoje naudojami automobiliai turi būti apdrausti privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu. Nepaisant ilgametės draudimo praktikos, vis dar pasitaiko kuriozinių atvejų, kai vairuotojai per neapdairumą pavėluoja sumokėti draudimo įmoką pagal draudimo sutartį ir netikėtai patenka į eismo įvykį, dėl kurio sukėlimo yra atsakingi. Nors draudikas atlygina nukentėjusio asmens patirtus nuostolius (draudimo sutarties pagrindu išmoka draudimo išmoką), taškas tokioje istorijoje gali būti nepadėtas.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Rasa Mikutienė, advokatų profesinės bendrijos „COBALT“ patarėja
Investicijos į vertybinius popierius kasmet Lietuvoje tampa vis populiaresnės. Tiesa, pastebima, kad gyventojams vis dar kyla klausimų, susijusių su pajamų, gautų už vertybinius popierius, deklaravimu. Rasa Mikutienė, advokatų profesinės bendrijos „COBALT“ patarėja, dalijasi patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį deklaruojant tokias pajamas.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Advokatų profesinės bendrijos „NEWTON LAW“ advokato padėjėja Akvilė Laurinaitytė
Advokatų profesinės bendrijos „NEWTON LAW“ advokato padėjėjos Akvilės Laurinaitytės teigimu, vis dažniau iš valstybinių institucijų atstovų lūpų pasigirsta pasisakymai apie artėjančius nacionalinio teisinio reglamentavimo pokyčius, susijusius su TIS 2 direktyvos (kitaip – Tinklų ir informacinių sistemų direktyvos) (angl. NIS 2 Directive) nuostatų įgyvendinimu.
Visas straipsnis >>

Savaitės apžvalga
2024-04-15, Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas, VU TF docentas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex
Remigijus Merkevičius Vytautas Nekrošius

Šios savaitės teisinių naujienų apžvalgoje rasite ir svarbiausią bei įdomiausią praeitos savaitės Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką, kurią aptarė prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius ir advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas, dr. Remigijus Merkevičius.
Taip pat tinklalaidės „Gal paklauskim Temidės?“ dalies „Kas svarbu renkantis profesinį kelią?“ turinys tekstiniu formatu. Pašnekovė Donata Gogoleva.

Naujausiame Savaitės apžvalgos numeryje (311):

Visas straipsnis >>

Teismų praktikos išaiškinimai
2024-04-18, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. balandžio 18 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje L. L. nuteistas už tai, kad, turėdamas bendrą tyčią gauti lėšų pragyvenimui, iš parduotuvių „Iki“, „Lidl“, „Norfa“, „Rimi“ per septynis kartus pagrobė, o iš parduotuvės „Promo Cash&Carry“ pasikėsino pagrobti įvairių prekių.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Užsieniečių teisinė padėtis: LVAT iš dalies tenkino užsieniečių apeliacinius skundus ir panaikino Migracijos departamento sprendimus įtraukti į SIS II perspėjimus dėl draudimo jiems atvykti į Šengeno zoną 3 metų laikotarpiui.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Sąjungos konkurencijos teisės pažeidimai: ankstesnė Čekijos senaties tvarka nesuderinama su Sąjungos teise.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti 2023 m. pabaigoje Šiaulių apygardos teismo priimtą sprendimą, kuriuo ieškovei uždarajai akcinei bendrovei „Energijos parkas“ iš atsakovės viešosios įstaigos Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro priteista atlyginti 328 371 Eur nuostolių, kuriuos ieškovė patyrė nuo 2019 m. pradžios iki 2021 m. pabaigos Kairių sąvartyne surinkdama ir utilizuodama dujas.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. balandžio 17 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje septyni asmenys nuteisti už tai, kad veikdami bendrininkų grupe atskleidė įmonės komercine paslaptimi laikomą informaciją, kuri jiems buvo patikėta dėl jų darbo šioje įmonėje, ir taip padarė jai didelę turtinę žalą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 211 straipsnis).
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Balandžio 16 dieną Lietuvos Aukščiausiajame Teisme lankėsi karo niokojamos Ukrainos teisinių institucijų atstovų delegacija, kuri susitiko su Teismo pirmininke Danguole Bubliene, Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininke Gabriele Juodkaite-Granskiene, Civilinių bylų skyriaus pirmininku Artūru Driuku, civilinių bylų teisėju Andžejumi Maciejevskiu ir baudžiamųjų bylų teisėja Daiva Pranyte-Zalieckiene.
Visas straipsnis >>
Teismai ir ikiteisminis procesas
2024-04-19, Generalinė prokuratūra
Rokiškio rajono savivaldybėje prokurorai susitiko su Rokiškio rajono bendruomenės nariais. Savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai bei savivaldybės pavaldžių įstaigų atstovai buvo supažindinti su prokuratūros veikla, jos prioritetais bei įgyvendinamais tarptautiniais projektais. Su bendruomenės nariais taip pat kalbėta šiuo metu labai aktualia tema – apie nusikaltimus elektroninėje erdvėje.
Visas straipsnis >>

2024-04-19, Nacionalinė teismų administracija
Plungės apylinkės teismas netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio dvasininko prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko. Teismas kritiškai įvertino dvasininko poelgį dėl vairavimo išgėrus ir pritarė Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuris pusmečiui atėmė kunigui teisę vairuoti. Teismo nuomone, 46-erių metų pažeidėjas yra patyręs vairuotojas ir nemažai gyvenimiškos patirties sukaupusi brandi asmenybė, kuri turėtų itin atsakingai laikytis Kelių eismo taisyklių.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Šiemet balandį „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje buvo pažymėtos Noreikonių kaime, Pakruojo raj. buvusioje silosinėje išpiltos atliekos. Atlikdami tyrimą aplinkosaugininkai nustatė teršėją, kuris vėliau geranoriškai sutvarkė atliekas.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Nacionalinė teismų administracija
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje dėl paskleistų duomenų pripažinimo neatitinkančiais tikrovės ir žeminančiais asmens garbę ir orumą, dalykinę reputaciją, tokių duomenų paneigimo ir neturtinės žalos atlyginimo atmetė Remigijaus Žemaitaičio skundą dėl jam nepalankaus apylinkės teismo sprendimo. Apygardos teismas Andriui Baliui Tapinui ir viešajai įstaigai „Laisvės TV“ iš Remigijaus Žemaitaičio priteisė po 4 558,75 Eur pirmosios instancijos teisme patirtų bylinėjimosi išlaidų.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Nacionalinė teismų administracija
Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmams pateiktas prokuratūros ieškinys dėl beveik dešimties tūkstančių eurų priteisimo iš praėjusios kadencijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario M. M.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Generalinė prokuratūra
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė dar tris civilinius ieškinius, kuriais prašoma Kretingos rajono savivaldybei priteisti daugiau nei 30 tūkst. eurų iš buvusių šios savivaldybės tarybos narių S.B., J. M., R. J.
Visas straipsnis >>
Lietuvos advokatūros naujienos
2024-04-17, Advokatų taryba
Bendradarbiaujant Lietuvos advokatūrai, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai (VGTP) ir Mykolo Romerio universitetui (MRU), skelbiame, kad startuoja preliminari registracija į naują specialiųjų mokymų, skirtų antrinę teisinę pagalbą teikiantiems advokatams, programą.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Advokatų taryba
Gyventojų nuomone, Lietuvoje žmogaus teisės užtikrinamos, tačiau net ketvirtadalis apklaustųjų teigia, kad labiausiai pažeidžiama jų teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą, antroje vietoje – teisė į teisingą teismą, o trečdalis mano, kad labiausiai pažeidžiama Lietuvoje teisė į žodžio laisvę. Be to, galimybės apginti savo, kaip paprasto žmogaus, teises prieš valstybę vertinamos kaip praktiškai neįgyvendinamos.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Lietuvos advokatūra
Gyventojų nuomone, Lietuvoje žmogaus teisės užtikrinamos, tačiau net ketvirtadalis apklaustųjų teigia, kad labiausiai pažeidžiama jų teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą, antroje vietoje – teisė į teisingą teismą, o trečdalis mano, kad labiausiai pažeidžiama Lietuvoje teisė į žodžio laisvę. Be to, galimybės apginti savo, kaip paprasto žmogaus, teises prieš valstybę vertinamos kaip praktiškai neįgyvendinamos.
Visas straipsnis >>

2024-04-15, Advokatų taryba
2024 m. balandžio 15 – 19 d. įvykiai, posėdžiai ir renginiai Lietuvos advokatūroje.
Visas straipsnis >>

Karjera
2024-04-16, Lietuvos apeliacinis teismas
Šiandien prie Apeliacinio teismo bendruomenės prisijungė Civilinių bylų skyriaus teisėja Giedrė Čėsnienė. Paskyrus naują teisėją, Apeliacinio teismo Civilinių bylų skyrius yra visiškai užpildytas.
Visas straipsnis >>

Universitetai ir teisės mokslas
2024-04-18, Mykolo Romerio universitetas
Mykolo Romerio universitete (MRU) balandžio 18-19 dienomis vykstančiame tarptautiniame moksliniame forume „Networking on Sustainable Security in Dynamic Environment“ aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio mokslininkai bei saugumo ekspertai. Jau tradicija tapęs forumas apjungia dvi konferencijas, kuriose analizuojamos valstybės, visuomenės, asmens saugumo ir vystymosi potencialo problemos.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Mykolo Romerio universitetas
Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo akademijos (VSA) dekanė prof. dr. Snieguolė Matulienė ir Lietuvos probacijos tarnybos (LPT) direktorius Romas Ostanavičius balandžio 17 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartyje numatytas bendradarbiavimas, rengiant ir vykdant bendrus mokslinius tyrimus bei taikomąją mokslo veiklą, tarptautinius ir nacionalinius projektus, įgyvendinant mokslo ir studijų bei kvalifikacijos tobulinimo programas.
Visas straipsnis >>

2024-04-15, Mokslo taryba
2024 m. balandžio 25 d. 9 val. 30 min. doktorantė Elena Vėgėlytė gins disertaciją tema Daugiašalių platformų apmokestinimas pelno mokesčiu: tarptautinio apmokestinimo problematika.
Visas straipsnis >>

2024-04-15, Vilniaus universitetas
Vilniaus universiteto gretutinių studijų programų sąrašą papildžius naujai programai „Žmogaus teisinė apsauga globaliame pasaulyje“, VU studentai turės galimybę iš arčiau susipažinti su teisės mokslu ir studijuoti Teisės fakultete dėstomus dalykus. Paskaitų metu dėstytojai dalinsis dabartiniame pasaulyje aktualiomis ir praktiškai naudingomis teisės žiniomis, praplėsiančiomis studentų akiratį.
Visas straipsnis >>

2024-04-15, Mykolo Romerio universitetas
2024 m. balandžio 12 d. įvyko jau ketvirtus metus Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto ir Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto kartu organizuojama tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Europinės ir nacionalinės baudžiamosios politikos tendencijos ir iššūkiai“. Konferencijoje akademikai ir praktikai pasidalino mokslinėmis idėjomis ir praktinėmis įžvalgomis apie baudžiamosios politikos srityse ryškėjančias tendencijas ir kylančius iššūkius.
Visas straipsnis >>

Aktualijos
2024-04-18, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Balandžio 18-ąją pasaulyje minint Tarptautinę paminklų ir paminklinių vietų apsaugos dieną Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos savo profesinę šventės dieną šventė neseniai baigtuose restauruoti ir visuomenei atvertuose Sapiegų rūmuose Vilniuje. Ta proga apdovanoti Lietuvos kultūros paveldui nusipelnę žmonės.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Žemės ūkio ministerija
Siekiant smulkiesiems ūkiams sudaryti kuo palankesnes sąlygas gauti Europos Sąjungos paramą, Žemės ūkio ministerija padidino jiems skirtas lėšas ir pratęsė paraiškų rinkimo laikotarpį.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
Politinių partijų, politinių komitetų ir save išsikėlusių kandidatų bendravimas su rinkėjais yra neatsiejama demokratiškų rinkimų dalis. Tuo pačiu yra svarbu nepamiršti, kad tvarkant rinkėjų asmens duomenis būtina užtikrinti Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (BDAR) nustatytų taisyklių laikymąsi, kurios padeda užtikrinti piliečių pasitikėjimą dėl jų asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Švietimo ir mokslo ministerija
Informatikos tarpinio patikrinimo užduotis atitiko programą ir netgi buvo lengvesnė, nei reikalauja užduoties aprašas, tačiau kai kurie uždaviniai neturėjo būti įtraukti į patikrinimą, nes mokiniai tų temų mokysis vėliau. Taip pat pasitaikė neaiškių formuluočių užduočių atsakymų variantuose. Tai nustatė švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta komisija. Už nekorektiškai pateiktas užduotis mokiniams bus skiriama taškų, mokinių vertinimai nuo to nenukentės – atvirkščiai, jie padidės.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Susisiekimo ministerija
11 Lietuvos institucijų susibūrė bendram darbui ir tikslui siekiant sumažinti žuvusiųjų šalies keliuose skaičių. Šiandien pasirašytas memorandumas dėl eismo saugumo programos ,,Vizija – nulis“ priemonių įgyvendinimo, kuriuo įsipareigojama siekti iki 2030 metų žymiai sumažinti žuvusiųjų skaičių Lietuvos keliuose.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Aplinkos ministerija
Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais.
Visas straipsnis >>

Pastaba:

Teisės portalas INFOLEX Naujienų skyrelyje skelbiamos informacijos požiūriu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius, todėl INFOLEX Naujienose pateikiama informacija ir jos pobūdis nepriklauso nuo INFOLEX valios ir šiame skyriuje skelbiami straipsniai nebūtinai sutampa ar išreiškia mūsų poziciją.

INFOLEX kūrybinė grupė
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
22:23
22:16
14:55
13:07
19:09
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti