Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Konkurencijos taryba netirs vilniaus miesto savivaldybės nustatytos lauko reklamos įrengimo tvarkos
2024-02-28 , Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Konkurencijos taryba nepradės tyrimo dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimų bei veiksmų, susijusių su išorine reklama, nes toks tyrimas neatitinka institucijos veiklos prioriteto.

Reklamos paslaugas teikiančios įmonės „OWEXX“, „Videoarchitektai“, „Gijota“ ir „Ecora group“ prašė Konkurencijos tarybos ištirti, ar savivaldybės nustatyta lauko reklamos įrengimo tvarka nepažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimų. Pareiškėjų nuomone, Vilniaus miesto savivaldybė sudarė skirtingas sąlygas išorinės reklamos rinkoje konkuruojantiems subjektams, t. y. privilegijuoja jau įsitvirtinusias bendroves, kurios, be kita ko, turi reikalaujamų atitinkamo dydžio reklamos stendų tam tikrose miesto zonose, o kitoms įmonėms neleidžiama tokių stendų įsirengti.

Konkurencijos taryba, išanalizavusi įmonių ir savivaldybės pateiktą informaciją, neturi pagrindo manyti, kad minėta tvarka daro reikšmingą įtaką veiksmingai konkurencijai ar neigiamą įtaką vartotojams. Institucijos vertinimu, esamas reglamentavimas niekaip neapriboja pareiškėjų galimybės valdyti kitus išorinės reklamos įrenginius, kuriems taikomų reikalavimų jos neskundė. Be to, nėra duomenų, jog „OWEXX“, „Videoarchitektai“, „Gijota“ ir „Ecora group“ dėl objektyvių priežasčių negalėtų įrengti reikalavimus atitinkančios lauko reklamos ar kad dėl to patirtų neproporcingas išlaidas.

Konkurencijos taryba priėjo išvadą, jog tyrimo atlikimas neatitinka poveikio veiksmingai konkurencijai ir vartotojų gerovei principo. Atsižvelgiant į tyrimui atlikti reikalingą laiką, būtinus bei turimus institucijos žmogiškuosius ir finansinius išteklius, bei įvertinus tikėtinus jo rezultatus, tyrimo atlikimas neatitinka ir racionalaus išteklių naudojimo principo, todėl nuspręsta jo nepradėti.

Nutarimas gali būti skundžiamas Regionų administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

00
Aktualijos
Už neteisėtai Vilniuje Priegliaus g. iškirstus medžius įmonei teks atlyginti daugiau nei 11 tūkst. eurų žalą
2024-04-23, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Viešuosius pirkimus ir pirkimus reglamentuojančių įstatymų pokyčiai nuo 2024 m. gegužės 1 d.
2024-04-23, Viešųjų pirkimų tarnyba
Policija patvirtino: kyšį paėmęs asmuo – ne „Regitros“ darbuotojas, o sukčius
2024-04-23, Valstybės įmonė "Regitra"
Seimas svarstys siūlymą leisti gyventojams 1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio skirti religinėms bendruomenėms
2024-04-23, Seimas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti