Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Patvirtinta pagaminto ir planuojamo pagaminti elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių kiekio apskaičiavimo tvarka
2024-02-28 , Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino pagaminto ir planuojamo pagaminti elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių kiekio apskaičiavimo tvarkos aprašą. Apskaičiuojant metinį gamybos kiekį bus vertinamas:

  • Elektrinėse, ilgiau kaip metus gaminančiose elektros energiją, praėjusiais kalendoriniais metais pagamintas elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių kiekis. Šis kiekis būtų nustatytas pagal operatorių pateiktus duomenis apie į tinklus patiektą elektros energijos kiekį, pagamintą elektrinėse, kurios veikia metus ar ilgiau, ir papildomai įtraukiant elektros energijos kiekį, kuris buvo pagamintas gamintojų, kurių elektrinių leistina generuoti galia lygi nuliui, ir gaminančių vartotojų elektrinėse pagamintas ir iš karto suvartotas elektros energijos kiekis. Pastarieji du kiekiai būtų apskaičiuojami pagal atitinkamos rūšies elektrinių įrengtąsias galias ir 1 MW tenkantį gamybos kiekį, apskaičiuotą pagal į tinklus patiektą kiekį atitinkamos rūšies elektrinėje;
     
  • Planuojamas pagaminti elektros energijos kiekis, kuris apskaičiuojamas kaip suma  elektrinėse, trumpiau kaip metus gaminančiose elektros energiją, planuojamo pagaminti metinio elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių kiekio ir asmenų, turinčių leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus arba prijungimo sąlygas, kai leidimas plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus nereikalingas, elektrinėse planuojamo pagaminti metinio elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių kiekio. Šie kiekiai būtų apskaičiuojami pagal operatorių pateiktus duomenis apie minėtų atitinkamos rūšies elektrinių įrengtąsias generuoti galias ir 1 MW gamybos kiekio, o hibridinių elektrinių kiekis būtų lygus atitinkamai hibridines elektrines sudarančių atitinkamos rūšies atsinaujinančių išteklių energiją naudojančių elektrinių įrengtųjų galių (G) padaugintų iš nustatyto 1 MW gamybos kiekio (K) sumos 0,98 daliai;
     
  • Asmenims, dalyvavusiems VERT 2019 metais ar vėliau organizuotų elektros energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių skatinimo kvotų paskirstymo aukcionuose, paskirtas elektros energijos gamybos kiekis. Šis kiekis būtų lygus aukcionų laimėtojams paskirtam metiniam elektros energijos kiekiui.
     

Informaciją, reikalingą metiniam gamybos kiekiui apskaičiuoti, operatoriai teiktų kasmet iki vasario 1 d., o siekiant apskaičiuoti metinį gamybos kiekį 2024 m. sausio 1 d., operatoriai šią informaciją turi pateikti VERT per 5 darbo dienas nuo nutarimo įsigaliojimo.

Išsamiai susipažinti su VERT 2024-02-28 posėdžio medžiaga galite ČIA.

00
Aktualijos
Už neteisėtai Vilniuje Priegliaus g. iškirstus medžius įmonei teks atlyginti daugiau nei 11 tūkst. eurų žalą
2024-04-23, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Viešuosius pirkimus ir pirkimus reglamentuojančių įstatymų pokyčiai nuo 2024 m. gegužės 1 d.
2024-04-23, Viešųjų pirkimų tarnyba
Policija patvirtino: kyšį paėmęs asmuo – ne „Regitros“ darbuotojas, o sukčius
2024-04-23, Valstybės įmonė "Regitra"
Seimas svarstys siūlymą leisti gyventojams 1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio skirti religinėms bendruomenėms
2024-04-23, Seimas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti