Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Asmens duomenų apsauga rinkimų metu
2024-04-18 , Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija

Politinių partijų, politinių komitetų ir save išsikėlusių kandidatų bendravimas su rinkėjais yra neatsiejama demokratiškų rinkimų dalis. Tuo pačiu yra svarbu nepamiršti, kad tvarkant rinkėjų asmens duomenis būtina užtikrinti Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (BDAR) nustatytų taisyklių laikymąsi, kurios padeda užtikrinti piliečių pasitikėjimą dėl jų asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu.

Taigi, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) parengė du metodinius dokumentus: rekomendaciją „Dėl asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu“ ir D.U.K. „Rinkimai. Kandidatų asmens duomenų skelbimas viešai“.

2022 m. birželio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinį įstatymą, kuriuo priimtas Lietuvos Respublikos rinkimų kodeksas, pakeitęs galiojančius Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Savivaldybių tarybų rinkimų, Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymus. Todėl atnaujinta rekomendacija „Dėl asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu“ – siekiama didinti politinių partijų, politinių komitetų ir kandidatų, ir pačių rinkėjų informuotumą apie asmens duomenų apsaugą rinkimų metu, atkreipti dėmesį į svarbiausias pareigas, susijusias su asmens duomenų tvarkymu.

Taip pat, rinkimų metu ir pasibaigus rinkimams, VDAI ir VRK sulaukia paklausimų iš kandidatų dėl jų asmens duomenų skelbimo VRK internetinėje svetainėje atitikties BDAR, prašymų pašalinti kandidatų asmens duomenis skelbiamus viešai minėtoje internetinėje svetainėje. Parengtu metodiniu dokumentu: D.U.K. „Rinkimai. Kandidatų asmens duomenų skelbimas viešai“ – siekiama kandidatams suteikti informacijos dėl jų asmens duomenų skelbimo viešai taisyklių ir išaiškinti „Teisės būti pamirštam“ (BDAR 17 straipsnis) įgyvendinimo specifiką.

Plačiau skaitykite:
Rekomendacija „Dėl asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu“;
D.U.K. „Rinkimai. Kandidatų asmens duomenų skelbimas viešai“.

00
Aktualijos
Viešoji konsultacija dėl ES direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę
2024-05-22, Energetikos ministerija
Vairuotojai kviečiami pasitikrinti sveikatą: labiausiai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-mečiai
2024-05-22, Vidaus reikalų ministerija
Seimo Kultūros komitetas pritaria įstatymo pakeitimams pagerbiant rezistentus ir reglamentuojant totalitarinių režimų karių palaikų laidojimą
2024-05-22, Seimas
ŽŪM parengė draudžiamų  įvežti rusiškos ir baltarusiškos kilmės  produktų sąrašą
2024-05-22, Žemės ūkio ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-21
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-20
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti