Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Seimui pristatyta nauja Sporto įstatymo redakcija
2024-05-21 , Seimas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Seimas svarstys naujos redakcijos Sporto įstatymo projektą ir aštuonis lydimuosius teisės aktus, kuriais siekiama sukurti vientisą sporto modelį nuo fizinio aktyvumo pagrindų iki įtraukimo į aukšto meistriškumo sportą. Projektus Seimo nariams pristačiusi švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė Kaminskė sakė: „Konstruojame visą sporto sistemą, sporto piramidės pagrindu ir šiais siūlymais siūlome stiprinti piramidės apačią, tai yra veiklas, orientuotas į fizinio aktyvumo skatinimą.“

Pasak viceministrės, pirmoji nauja priemonė yra orientuota į federacijas, numatant joms skirti finansavimą fiziniam aktyvumui plėtoti, tokiu būdu skatinant atskirų sporto šakų plėtotę ir jų populiarinimą. Šitai priemonei numatoma skirti 2 mln. eurų iš turimų asignavimų. Naujų asmenų pritraukimui į sportą ir fizinį aktyvumą neolimpiniais metais olimpiniam ir paralimpiniam sporto judėjimams Lietuvoje vadovaujančių nevyriausybinių organizacijų pateiktoms sporto programoms įgyvendinti numatoma skirti 600 tūkst. eurų, olimpiniais metais, kai reikia sportininkus vežti į olimpines ir paralimpines žaidynes – 1 mln. eurų.

Dar viena siūloma naujovė – bendrojo ugdymo mokyklose sudaryti ir steigti klases sportuojantiems mokiniams, sudarant sąlygas mokiniams, kurie yra sportininkai, mokytis ir sportuoti bendrojo ugdymo mokyklose.

Teikiamais pakeitimais numatoma sukurti institutą, padedantį sportininkams spręsti ginčus su sporto šakų federacijomis, olimpiniam, paralimpiniam, regos, klausos, judėjimo ar intelekto negalią turinčių asmenų sporto, studentų sporto judėjimams Lietuvoje vadovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis. 

„Siūlome įsteigti Sportininkų teisių gynimo institutą. Atsirastų sportininkų teisių atstovas, kuris nagrinėtų sportininkų skundus, konsultuotų, vykdytų švietėjišką veiklą. Šiai priemonei numatome iš valstybės biudžeto 110 tūkst. eurų. Tai būtų nemokama pagalba, teikiama visiems sportininkams. Jeigu kiltų sudėtingi klausimai, sportininkų teisių atstovas galėtų pasitelkti ir atitinkamą ekspertų grupę“, – sakė A. Zedelytė Kaminskė.

 

Teikiamais pakeitimais numatoma iš poįstatyminio teisės akto į įstatymo lygmenį perkelti bendruosius aukšto meistriškumo sportu kriterijus. Siekiant, kad sporto organizacijų veikla būtų grįsta gerojo valdymo principais, siūloma nustatyti griežtesnius reikalavimus federacijų valdymo organų nariams, siekiantiems gauti valstybės biudžeto lėšų. 

 

Siekiant užtikrinti sisteminį sporto veiklos sutarčių su sporto šakų federacijų rengiamais sportininkais sudarymą, siūloma įstatyme įtvirtinti pareigą ir sportininkams pasirašyti sporto veiklos sutartį (šiuo metu tokią pareigą turi tik federacijos, ir jeigu sportininkas nepasirašo sporto veiklos sutarties, federacija negali gauti biudžeto lėšų).

 

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė ragino Seimo narius sprendimus dėl siūlomų pataisų priimti dar pavasario sesijoje: „Siūlome pratęsti pratęsti reikiamoms kompetencijoms įgyti terminą treneriams iki 2029 m. rugsėjo 1 d., nes trenerių leidimo galiojimo terminas pasibaigia šių metų rugsėjo 1 dieną ir 

 

turime nemažai indikacijų ir pasikreipimų, kad tikrai per tą laiką, kuris buvo duotas treneriams pabaigti išsilavinimą ar mokymą, yra nemaža dalis asmenų, kurie tokio išsilavinimo neįgijo ir atėjus rugsėjo 1 dienai rizikuoja netekti darbo. Norime pratęsti terminą, tik su sąlyga, kad per dvejus metus nuo įstatymo įsigaliojimo, šie asmenys pradės mokytis arba studijuoti.“

 

Didinant sporto šakų federacijų ir kitų sporto organizacijų sąmoningumą kovojant su dopingo vartojimu siūloma papildyti tarptautinių sporto varžybų projektų vertinimo kriterijus nauju kovos su dopingo vartojimu sporte kriterijumi.

 

Numatoma, kad dirbti fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto treneriu, fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktoriumi ar teikti fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto trenerio arba fizinio aktyvumo instruktoriaus paslaugų negalėtų asmuo, kuriam dėl manipuliavimo aukšto meistriškumo sporto varžybomis ar už antidopingo taisyklių pažeidimą buvo pritaikytos atitinkamos sporto šakos federacijos arba nacionalinės antidopingo organizacijos sankcijos.

 

Sporto įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIVP-3748) ir aštuoniems lydimiesiems teisės aktų projektams po pateikimo pritarė 96, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 7 Seimo nariai. Šiuos klausimus Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 18 d.

 

Parengė Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (0 5)  209 6203, el. p. [email protected]

 

00
Aktualijos
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti aplinkos apsaugos pareigūną
2024-06-18, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Kaip nustatoma kompensacija už servitutą?
2024-06-17, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Viešųjų pirkimų įstatymo ir Pirkimų įstatymo pakeitimai
2024-06-17, Viešųjų pirkimų tarnyba
ES aplinkos ministrai pritarė Gamtos atkūrimo reglamentui, Lietuva paskelbė nacionalinį pareiškimą
2024-06-17, Aplinkos ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti