Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Naujausios statybos techninio reglamento pataisos pašalins neaiškumus dėl duomenų nuasmeninimo
2023-12-07 , Aplinkos ministerija
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Aplinkos ministerija parengė statybos techninio reglamento „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“pataisas, leisiančias patikslinti teisinį reglamentavimą ir pašalinanti praktikoje kylančius taikymo neaiškumus dėl ekspertizės akte informacinėje sistemoje „Infostatyba“ skelbiamų asmens duomenų nuasmeninimo bei Bendrojo duomenų apsaugos reglamento  taikymo.  

Projekte nustatomas baigtinis sąrašas su statinio ar jo dalies ir projekto ar jo dalies ekspertize susijusių duomenų, kuriuos bus privaloma kelti į informacinę sistemą “Infostatyba”. Taip pat numatoma, kurie ekspertizės duomenys turės būti nuasmeninami.

Nuasmeninami būtų fizinių asmenų asmens kodai, gimimo data, gyvenamoji vieta, statytojo ir kitų fizinių asmenų, išskyrus išvardytus teisės akte, vardas ir pavardė. Teisės akto pakeitimai leistų nenuasmeninti tam tikrų ekspertizės akte esančių asmens duomenų. Tie duomenys būtini, kad ekspertizės rangovas, atlikdamas pakartotinę ekspertizę, ir kiti asmenys, turintys teisę peržiūrėti ekspertizės aktus, galėtų tinkamai atlikti ekspertizės aktų paiešką  “Infostatyboje”. Pavyzdžiui, liktų nenuasmeninti statinio projekto vadovo, statinio architekto, statinio projekto ekspertizės vadovo ir kai kurių kitų profesionalų, kurie dalyvauja rengiant ir išduodant su statinio statyba susijusius dokumentus, vardai ir pavardės, statinio adresas ir kt.

Pastabas ir pasiūlymus dėl statybos techninio reglamento „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ pataisų galima teikti iki gruodžio 13 d. Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).

00
Aktualijos
Paskutinieji: prieš užsidarant Raigardo kelio postui, į Lietuvą dar bandė prasmukti automobiliai su nelegaliais rūkalais
2024-03-01, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Leista vykdyti koncentraciją žuvies perdirbimo ir gamybos rinkoje
2024-03-01, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
Lietuvos 20 metų narystės NATO minėjimas – nuo parodų iki šventinio bėgimo naikintuvų pakilimo taku
2024-03-01, Krašto apsaugos ministerija
„Regitros" komentaras dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių publikacijų
2024-03-01, Valstybės įmonė "Regitra"

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti