Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Įsigalioja ES reglamentas, skirtas apsaugoti nuo trečiųjų šalių ekonominės prievartos
2023-12-08 , Užsienio reikalų ministerija
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Gruodžio 7 dieną Europos Sąjungos (ES) oficialiajame leidinyje paskelbtas reglamentas dėl ES ir jos valstybių narių apsaugos nuo trečiųjų šalių ekonominės prievartos (angl. EU Anti-coercion instrument). Tai yra paskutinis formalus teisės akto priėmimo žingsnis, reglamentas įsigalios po 20 dienų.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pažymėjo, kad reglamento paskelbimas taps ypač svarbiu instrumentu apsaugant ES ekonominius interesus. „Nuosekliai rėmėme šio teisės akto priėmimą, todėl džiaugiuosi, kad 2024 metus ES pasitiks stipresnė ir geriau pasirengusi apginti tiek visos ES, tiek ir bet kurios atskiros ES valstybės narės interesus“, – sakė ministras.

Šio ES teisės akto tikslas – apsaugoti ES ir jos valstybių narių interesus, suteikiant ES galimybę reaguoti į trečiųjų šalių ekonominę prievartą. Pirmiausiai bus siekiama per dialogą atgrasyti trečiąsias šalis nuo ekonominės prievartos arba nutraukti tokią prievartą, jei ji jau pradėta. Nepavykus susitarti dialogo ir derybų būdu, ES taip pat turės teisę taikyti atsakomąsias priemones.

Europos Komisija pateikė pasiūlymą sukurti naują priemonę, skirtą kovoti su trečiųjų šalių ekonomine prievarta, 2021 metais gruodžio mėnesį, Kinijai taikant ekonominį spaudimą prieš Lietuvos eksportuotojus. Lietuvos patirtis tapo precedentu, padėjusiu ES institucijoms ir valstybėms narėms greičiau sutarti dėl naujo teisės akto reikalingumo.

00
Aktualijos
Paskutinieji: prieš užsidarant Raigardo kelio postui, į Lietuvą dar bandė prasmukti automobiliai su nelegaliais rūkalais
2024-03-01, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Leista vykdyti koncentraciją žuvies perdirbimo ir gamybos rinkoje
2024-03-01, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
Lietuvos 20 metų narystės NATO minėjimas – nuo parodų iki šventinio bėgimo naikintuvų pakilimo taku
2024-03-01, Krašto apsaugos ministerija
„Regitros" komentaras dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių publikacijų
2024-03-01, Valstybės įmonė "Regitra"

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti