Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Prezidentas: Baltijos šalių draugystė – vertybė, padedanti įveikti bet kokius iššūkius
2023-12-11 , Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su darbo vizitu lankosi Taline. Šalies vadovas dalyvavo kasmetiniame trijų Baltijos valstybių Prezidentų susitikime. Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovai aptarė regiono saugumo ir gynybos klausimus, paramą Ukrainai, regiono infrastruktūros plėtros projektus.

Lietuvos vadovas susitikime teigė, kad Baltijos šalių vienybė yra istoriškai patikrinta, todėl nepakeičiama ir šiandieninėje geopolitinių įtampų aplinkoje. Pasak Prezidento, Lietuvos, Latvijos ir Estijos draugystė yra stiprybė ir vertybė, visada padedanti įveikti sudėtingiausius iššūkius.

Prezidentas akcentavo, kad pastaraisiais metais saugumo padėtis mūsų kaimynystėje ir Europoje komplikavosi, todėl itin svarbu ir toliau stiprinti Baltijos regiono bei viso rytinio NATO flango gynybinius pajėgumus, užtikrinant patikimą atgrasymą ir priešakinę gynybą. Šalies vadovo teigimu, liepą Vilniuje vykusiame NATO viršūnių susitikime priimti sprendimai yra esminis žingsnis į priekį stiprinant Baltijos regiono saugumą, tačiau būtina intensyviai dirbti su NATO sąjungininkais siekiant efektyvaus jų įgyvendinimo.

„Gynybos planų įgyvendinamumo užtikrinimas, Baltijos šalių oro gynybos stiprinimas ir sąjungininkų buvimo regione didinimas turi būti Lietuvos, Latvijos ir Estijos prioritetais ateinančiais metais. Patikimas atgrasymas yra geriausia gynyba“, – kalbėjo Prezidentas.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovai taip pat aptarė regiono infrastruktūros projektus. Prezidentas akcentavo elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa svarbą. Pasak Lietuvos vadovo, Baltijos šalių elektros tinklų atsijungimas nuo Rusijos užtikrins energetinį saugumą ir pašalins su elektros tiekimu susijusias rizikas, todėl būtina siekti užbaigti sinchronizacijos procesą iki sutarto laiko – 2025 m. vasario. Prezidentas taip pat atkreipė Baltijos šalių vadovų dėmesį į transporto jungčių gerinimo būtinybę ir akcentavo, kad projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas turi būti spartinamas.

Baltijos šalių vadovai taip pat aptarė artėjantį Europos Vadovų Tarybos posėdį, kuriame bus priimami sprendimai dėl tolesnės Ukrainos ir Moldovos integracijos į ES. Lietuvos vadovas teigė, kad šis sprendimas bus geopolitinės reikšmės ir lems tai, kokią Europą matysime ateityje.

00
Aktualijos
Svarbu: nauji akcizų mokesčio tarifai naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams nuo kovo 1-osios
2024-02-29, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Pirmoji MUITINĖS FORUMO kregždė: apibendrinti verslo bendruomenės apklausos rezultatai
2024-02-29, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Konkurenciją ribojanti techninės apžiūros tvarka turėtų būti keičiama
2024-02-29, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
VERT: ESO įpareigota perskaičiuoti prijungimo įmoką vartotojo naudai
2024-02-29, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
20:55
16:39
15:01
07:56
21:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti