Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Išduodant leidimus kirsti saugomose teritorijose bus taikomas 4 ir 6 akių principas
2023-12-11 , Valstybinė miškų tarnyba
Vladimiro Ivanovo / Verslo žinios / foto.

Nuo šiol Valstybinėje miškų tarnyboje, išduodant leidimus kirsti mišką saugomose teritorijose, bus laikomasi 4 ir 6 akių vidaus kontrolės principo.

Anksčiau veikusi vidaus kontrolės sistema, kai vienas specialistas atsitiktine tvarka tikrindavo išduotus leidimus, keičiama efektyvesne ir skaidresne. 

Nuo gruodžio mėnesio Valstybinėje miškų tarnyboje pradėta taikyti papildoma vidaus kontrolė, kurią vykdys Miško ūkio priežiūros skyriaus patarėjai. Nuo šiol visi leidimai, išduodami kirtimams saugomose teritorijose, papildomai yra derinami su šio skyriaus patarėju (vadinamasis 4 akių principas).

Atvejais, kai plynąjį ir (ar) atvejinį pagrindinį miško kirtimą numatoma vykdyti gamtiniame ar kompleksiniame draustinyje, plynąjį pagrindinį miško kirtimą numatoma vykdyti biosferos poligone ar atvejais, kai miško kirtimas planuojamas Buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje Europos Bendrijos svarbos natūralių buveinių ir rūšių buveinių (išskyrus lūšies, ūdros ir baltamargės šaškytės) plotuose, bus kreipiamasi į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą gauti jos motyvuota išvadą. Taip bus užtikrinamas vadinamasis 6 akių kontrolės principas. 

Prieš tai  leidimai kirsti mišką saugomose teritorijose būdavo išduodami tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus specialistui įvertinus miško savininko ar valdytojo pateiktą biržės atrėžimo medžiagą.

Naujausia patobulinta vidaus kontrolės sistema padės išvengti žmogiškųjų klaidų ar galimai neteisingo veikimo atvejų.

Valstybinė miškų tarnyba yra įstaiga prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, įgyvendinanti valstybės politiką gamtos išteklių (miškų, augalų nacionalinių genetinių išteklių) valdymo srityje.
 

00
Aktualijos
Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei
2024-05-21, Seimas
Seimui pristatyta nauja Sporto įstatymo redakcija
2024-05-21, Seimas
Seimas svarstys siūlymą įpareigoti tikrinti dirbančių su vaikais teistumą
2024-05-21, Seimas
Seimas ragina Sakartvelo Parlamentą atšaukti įstatymą dėl užsienio įtakos skaidrumo
2024-05-21, Seimas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti