Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

LTG grupės bendrovė AB „LTG Infra“ iki kitų metų gegužės turės sutvarkyti 3000 tonų iš anksčiau sukauptų naudoti netinkamų medinių pabėgių
2023-12-11 , Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Vladimiro Ivanovo / Verslo žinios / foto.

Po Aplinkos apsaugos departamento duoto privalomojo nurodymo AB „Lietuvos geležinkeliai“ dukterinė įmonė AB „LTG Infra“ pradėjo tvarkyti 38 500 vnt. arba 3000 t senų medinių pabėgių. Bendru sutarimu suteiktas privalomojo nurodymo įgyvendinimo terminas – iki kitų metų gegužės 23 d.    

Šiemet rugsėjį Aplinkos apsaugos departamente buvo užfiksuotas pranešimas apie tai, kad Skirjočių g. 1A, Radviliškyje AB „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje laikomi naudoti mediniai pabėgiai. Aplinkos apsaugos departamentas atliko neplaninį patikrinimą, kurio metu informacija pasitvirtino. 

Dėl netinkamo medinių pabėgių laikymo kyla reali žalos aplinkai grėsmė, gali būti pažeisti Atliekų tvarkymo taisyklėse užfiksuoti reikalavimai. Pagal reikalavimus, atliekų turėtojas privalo užtikrinti, kad laikinai laikomos atliekos, neatsparios aplinkos poveikiui, būtų nuo jo apsaugotos, iš laikinai laikomų atliekų ar jų laikymo talpų netekėtų skysčiai, jos neskleistų kvapų, dulkių ir pan. Kadangi iš laikomų pabėgių pašalinti sutrūnijusių pabėgių atliekas galima tik atliekant jų rūšiavimą, buvo nutarta įmonei teikti privalomąjį nurodymą dėl minėtų atliekų atskyrimo ir pridavimo atliekų tvarkytojui. 

AB „LTG Infra” geranoriškai bendradarbiauja su aplinkosaugininkais. Sulaukusi informacijos apie patikrinimą, pranešė, kad minėti pabėgiai yra išimti iš pagrindinių geležinkelių infrastruktūros kelių, tačiau įgyvendinat žiedinės ekonomikos principus (mažinant susidarančių atliekų kiekį bei žaliavų ir energijos vartojimą), šie pabėgiai naudojami pakartotinai pagal pirminę jų paskirtį privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose bei siaurojo geležinkelio vėžėje. Pabėgių defektavimo metu atrenkami tinkami tolimesniam naudojimui pabėgiai, likę – perduodami atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti tokias atliekas. 

AB „LTG Infra“ informavo, kad jau yra pradėti pabėgių tvarkymo darbai ir užtikrino, kad yra dedamos visos pastangos kuo anksčiau įvykdyti numatytus įsipareigojimus. Įmonė įvertinusi esamą pabėgių kiekį, galimą tokio proceso trukmę bei į duotą Aplinkos apsaugos departamento privalomąjį nurodymą, pateikė pabėgių tvarkymo planą.  

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad atnaujinant ir rekonstruojant geležinkelių kelius yra naudojami pabėgiai – geležinkelio kelio elementai, klojami po bėgiais. Mediniai geležinkelio pabėgiai, siekiant padidinti jų ilgaamžiškumą ir apsaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio, impregnuojami kreozotu. Kreozotą sudaro policikliniai aromatiniai angliavandeniliai, fenolių junginiai ir heterocikliniai aromatiniai junginiai, kurie yra stiprūs kancerogenai. Be šių junginių, pabėgiai gali būti užteršti sunkiaisiais metalais ir naftos produktais. Nebenaudojami  mediniai pabėgiai tampa pavojingomis medžiagomis užterštomis atliekomis, kurios turi būti tvarkomos pagal galiojančius teisės aktus. 

Daugiau informacijos apie Aplinkos apsaugos departamento juridiniams asmenims duotus privalomuosius nurodymus galima peržiūrėti čia: Privalomųjų nurodymų (PN) statistika

Primename, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu email protected.     

00
Aktualijos
Paskutinieji: prieš užsidarant Raigardo kelio postui, į Lietuvą dar bandė prasmukti automobiliai su nelegaliais rūkalais
2024-03-01, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Leista vykdyti koncentraciją žuvies perdirbimo ir gamybos rinkoje
2024-03-01, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
Lietuvos 20 metų narystės NATO minėjimas – nuo parodų iki šventinio bėgimo naikintuvų pakilimo taku
2024-03-01, Krašto apsaugos ministerija
„Regitros" komentaras dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių publikacijų
2024-03-01, Valstybės įmonė "Regitra"

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti