Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Paskutinieji: prieš užsidarant Raigardo kelio postui, į Lietuvą dar bandė prasmukti automobiliai su nelegaliais rūkalais
2024-03-01 , Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos

Kontrabandininkai ir paskutinę Raigardo kelio posto (buvo uždarytas vasario 29 d., 24 val.) darbo dieną bandė į Lietuvą įvežti nelegalius rūkalus. Vasario 29 d. Kauno teritorinės muitinės ir Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai čia sulaikė du automobilius su kontrabanda.

Vasario 29–ąją, paryčiui į postą lengvuoju automobiliu „Citroen C5“ iš Baltarusijos atvažiavęs Lenkijos pilietis deklaravo nieko draudžiamo nevežantis. Tačiau muitinės pareigūnai jo mašiną apžiūrėjo detalaus tikrinimo angare.

Automobilio priekyje, po prietaisų skydeliu ir šildymo sistemoje muitininkai rado paslėptus 412 pakelių įvairių baltarusiškų cigarečių („NZ Gold“, „Fest“, „Minsk Super Slims“, „Queen Menthol“ ir kt.), kurių bendra vertė su mokesčiais – 1705 eurai.

Pažeidėjui dėl kontrabandos buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, nelegalūs rūkalai ir automobilis (mašinos vertė – 1060 eurų) sulaikyti.

Vakarop, apie 21 val., į postą automobiliu „Honda Accord“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis irgi tvirtino tesivežantis vos du pakelius cigarečių ir butelį alkoholio.

Bet muitininkams kilo įtarimas, jog mašinoje cigarečių gali būti daugiau. Detaliai patikrinus „Hondą Accord“, mašinos slenksčiuose įrengtose slėptuvėse rasta 540 pakelių įvairių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė – 2 235 eurai.

Šiam pažeidėjui irgi surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o nelegalūs rūkalai ir 1300 eurų vertės automobilis sulaikyti.

Raigardo kelio postas buvo vienas „karščiausių“ kovos su kontrabanda taškų Lietuvos – Baltarusijos pasienyje, čia nuolat buvo sulaikomi dideli cigarečių kontrabandos kiekiai.

Paskutinis iš stambesnių nelegalių krovinių čia sulaikytas vasario 9 d. – kai plastikinių langų siuntoje aptikta (preliminariais duomenimis) apie 400 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su mokesčiais – daugiau nei 1,65 mln. eurų.

Iš viso pernai Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė 13,35 mln. pakelių cigarečių ir 49,4 tonas tabako, kurių vertė (su privalomais sumokėti mokesčiais) viršija 56 mln. eurų. Tai 1,6 karto daugiau nei buvo sulaikyta 2022 m.

 

00
Aktualijos
Pakeistos Projekto konkurso organizavimo taisyklės
2024-04-17, Viešųjų pirkimų tarnyba
Nustatomos aiškesnės statybos užbaigimo procedūros, patikslinama, kokiais atvejais gali būti rengiamas rekonstravimo ar remonto projektas
2024-04-17, Aplinkos ministerija
Advokatų kontora „ILAW LEXTAL“ keičia savo pavadinimą ir nuo balandžio 16 d. tampa „WIDEN“
2024-04-16, Advokatų kontora „ILAW LEXTAL“
Atnaujintos instrukcijos dėl dinaminės pirkimo sistemos sukūrimo
2024-04-16, Viešųjų pirkimų tarnyba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-16
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-04-16
Naujausios diskusijos
14:55
13:07
19:09
12:37
18:26
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti