Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Lietuvos 20 metų narystės NATO minėjimas – nuo parodų iki šventinio bėgimo naikintuvų pakilimo taku
2024-03-01 , Krašto apsaugos ministerija

2004 m. kovo 29 dieną Lietuva tapo visateise Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos – NATO –  nare, o dabar turime puikią progą atsigręžti ir pažvelgti į tai, kokį kelią per dvidešimt metų nuėjo mūsų valstybė, ką mums suteikė bendradarbiavimas su sąjungininkais ir ką patys sugebėjome jiems duoti.

„Džiaugiamės, galėdami šiandien švęsti 20 metų narystės sukaktį didžiausiame ir galingiausiame pasaulio gynybos Aljanse, kurio svarba kiekvieną dieną tik auga. Narystė NATO – tai mūsų saugumo garantas. Šiandien Lietuva su daugiau nei trisdešimt savo sąjungininkių veikia išvien ir prisideda prie euroatlantinės erdvės tikslų įgyvendinimo ir visų mūsų saugumo“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Šį šeštadienį, kovo 2 d., Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune atidaroma paroda „Kartu mes esame stiprūs“ bus pirmas renginys, kuriuo pradedame Lietuvos narystės NATO 20-mečio minėjimą, jis tęsis visus šiuos metus.

Parodos „Kartu mes esame stiprūs“ lankytojai galės susipažinti su Lietuvos keliu į Aljansą, stiprėjančia Lietuvos kariuomene, dalyvavimu tarptautinėse misijose ir visokeriopu Ukrainos rėmimu.

Parodos atidarymo proga saugumo bei gynybos iššūkius aptars krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Jie dalyvaus diskusijoje „Saugumas, gynyba ir nauja geopolitinė realybė: kaip esame pasirengę?“.

Paroda Kaune – tai pirmasis iš daugelio renginių, skirtų NATO 20-mečiui. Į įvairius sukakties minėjimo renginius ir iniciatyvas, kurias organizuoja ne tik Krašto apsaugos ministerija, bet ir kitos šalies institucijos, bus siekiama įtraukti kuo daugiau visuomenės, todėl ir renginiai bus patys įvairiausi.

Šios svarbios Lietuvai datos minėjimo kulminacija vyks kovo 29 dieną Daukanto aikštėje Vilniuje, kur bus surengta iškilminga NATO 20-mečio minėjimo ceremonija, o sostinės Katedros aikštėje bus įrengta meninė instaliaciją #MesNATO20“.

Be šių renginių visuomenė bus pakviesta dalyvauti bėgime „Runway Run“, kuris vyks Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazės Šiauliuose naikintuvų kilimo taku, aplankyti Energetikos ir technikos muziejaus rengiamą interaktyvią parodą „November. Alpha. Tango. Oscar“ Vilniuje, apžiūrėti kultūrinę – istorinę programą „M52 Sūduvis: misija – saugi Baltija“ Klaipėdos jūrų muziejuje. Be kitų suplanuotų renginių, Vilniuje vyks ir tarptautinė Baltijos karinė konferencija „Nuo Vilniaus iki Vašingtono“, skirta NATO 75-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 20-mečiui paminėti.

Nuo 2004 m. žengėme tvirtus žingsnius į naują perspektyvą, lydimi atsakomybės patiems bei kartu su sąjungininkais priimti ir įgyvendinti sprendimus dėl nacionalinio ir kolektyvinio saugumo užtikrinimo. Narystė NATO pakeitė šimtmečius Lietuvos likimą lėmusias istorines bei geopolitines sąlygas ir tapo mūsų saugumo ir stabilumo sėkmės istorija.

Parodos „Kartu mes esame stiprūs“ atidarymas – 2024 m. kovo 2 d., 14:00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas). Kviečiame užsukti.

Visą renginių programą galite rasti čia:  https://kam.lt/2024-nato-ir-es-metai/

Alfredo Pliadžio /KAM nuotrauka

00
Aktualijos
Pakeistos Projekto konkurso organizavimo taisyklės
2024-04-17, Viešųjų pirkimų tarnyba
Nustatomos aiškesnės statybos užbaigimo procedūros, patikslinama, kokiais atvejais gali būti rengiamas rekonstravimo ar remonto projektas
2024-04-17, Aplinkos ministerija
Advokatų kontora „ILAW LEXTAL“ keičia savo pavadinimą ir nuo balandžio 16 d. tampa „WIDEN“
2024-04-16, Advokatų kontora „ILAW LEXTAL“
Atnaujintos instrukcijos dėl dinaminės pirkimo sistemos sukūrimo
2024-04-16, Viešųjų pirkimų tarnyba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-16
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-04-16
Naujausios diskusijos
14:55
13:07
19:09
12:37
18:26
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti