Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Sakartvelo notariatui suteiktas stebėtojo statusas Europos Sąjungos notariatų taryboje
2024-03-20 , Lietuvos notarų rūmai
Juditos Grigelytės / Verslo žinios / foto.

Sakartvelo notariatas dar labiau priartėjo prie Europos notarų šeimos - jam suteiktas stebėtojo statusas Europos Sąjungos notariatų taryboje (ESNT).
 
Tokį sprendimą kovo 15 dieną patvirtino Briuselyje posėdžiavusi Europos Sąjungos notariatų tarybos generalinė asamblėja. ESNT 2024 metais pirmininkauja Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.
 
„Sakartvelo notarai nuo šiol galės geriau išnaudoti bendradarbiavimo su kolegomis Europoje priemones. Mes, Europos notarai, savo ruožtu, jau seniai matome ir gerai vertiname Sakartvelo notariato reformas ir pažangą notarų paslaugų skaitmeninimo srityje“, - sakė ESNT prezidentas M. Stračkaitis.
 
2023 m. gruodį Sakartvelui suteiktas Europos Sąjungos narės kandidatės statusas, todėl atsirado galimybė į naują lygį pakylėti ir ES bei Sakartvelo notarų institucinį bendradarbiavimą. 2024 sausį ESNT Valdyba pritarė pasiūlymui kreiptis į Sakartvelo notarų rūmus ir išsiaiškinti, ar jie norėtų tapti nariais stebėtojais. Vasario 6 d. ESNT gavo teigiamą Sakartvelo rūmų pirmininkės Ekaterine Nandoshvili atsakymą, kuri pranešė apie rūmų norą tapti nariu stebėtoju.
 
ESNT nario stebėtojo statuso suteikimas Sakartvelo notariatui bus oficialiai paminėtas ESNT plenarinėje generalinėje asamblėjoje, kuri birželio 12 d. vyks Vilniuje.
 
ESNT vienija 22-iejų Europos Sąjungos valstybių narių notariatus ir atstovauja maždaug 50-ties tūkstančių Europos notarų interesams. ESNT dabar turi jau aštuonias nares stebėtojas – Albaniją, Juodkalniją, Moldovą, Sakartvelą, Serbiją, Šiaurės Makedoniją, Turkiją ir Ukrainą.
 

 

00
Aktualijos
Žinių radijo eteryje - interviu apie notarų rengiamus NT aukcionus
2024-05-29, Lietuvos notarų rūmai
Kovojant su žievėgraužiu tipografu – mažiau biurokratinių kliūčių
2024-05-29, Aplinkos ministerija
NŽT kreipėsi į prokurorus dėl matininko galimo dokumentų klastojimo
2024-05-29, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
ES vyriausiojo įgaliotinio ir Europos Komisijos pareiškimas dėl įstatymo dėl užsienio įtakos skaidrumo galutinio priėmimo Sakartvele
2024-05-29, Europos Komisija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
2024-05-29
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
2024-05-29
Naujausios diskusijos
15:37
16:44
10:28
08:14
18:41
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti