Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Prof. dr. Žaneta Stasiškienė: Vienas svarbiausių mano tikslų – inovacijų, susijusių su klimato kaitos mažinimu, kūrimas
2024-03-29 , Aplinkos ministerija
Mokslininkė prof. dr. Žaneta Stasiškienė. AM.lt foto https://am.lrv.lt/media/miniatiuros/viesa/saugykla/2024/3/ycNiYb24Ru46.png

Šiemet tarp Europos klimato pakto ambasadorių – net 19 Lietuvos atstovų. Tai Europos Komisijos atrinkti bendruomenių lyderiai, aktyvūs, kitus įkvepiantys žmonės. Jie kvies gyventojus, bendruomenes ir organizacijas prisidėti  klimatui neutralios Europos iki 2050 m., skatins naudoti alternatyvias transporto priemones, mažinti maisto atliekas, kvies apšiltinti namus, tvariai ir atsakingai elgtis su daiktais.  

Aplinkos ministerija kas savaitę pristato po vieną ambasadorių.Šiandien – tai mokslininkė prof. dr. Žaneta Stasiškienė. Dalijamės jos mintimis:

Esu Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto direktorė. Koordinavau ir šiuo metu koordinuoju daugiau nei 75 tarptautinius projektus, skirtus pramonės poveikio aplinkai mažinimui ir tvarių praktikų skatinimui. Vadovavau Lietuvos pramonės perėjimo prie žiedinės ekonomikos veiksmų plano kūrimui. Nuo 2015 m. vadovauju mokslinei grupei „Darnūs ir išmanūs miestai“, skaitau paskaitas studentams, vedu mokymus valdžios institucijų atstovams, pramonės ir verslo lyderiams visame pasaulyje.

Jaučiu didelę aistrą tvarumui ir aplinkosaugos problemų sprendimui. Taip pat skiriu daug dėmesio švietimui ir konsultavimui tokiose srityse kaip tvarumo vertinimas ir klimato kaitos švelninimas. Kaip Europos klimato pakto ambasadorė įsipareigoju puoselėti tvarias strategijas ir praktikas kovai su klimato kaita ir prisidėti kuriant tvaresnę ateitį. Vienas svarbiausių mano tikslų – nuolatinis visuomenės švietimas, inovacijų, susijusių su klimato kaitos mažinimu, kūrimas.

Kartu tai yra kasdienė mano profesinė veikla – projektų įgyvendinimas, mokymai, paskaitos ir komunikacinės žinutės. Siekiu kurti sprendimus, skirtus aplinkos išsaugojimui ir jos kokybės gerinimui kartu tobulinant žmoniją. Toks holistinis požiūris reikalauja pokyčių sisteminiame lygyje. Klimato kaitos ir pasaulinių pandemijų poveikis, biologinės įvairovės nykimas ir empatijos vienas kitam praradimas turi užleisti vietą interaktyvioms sistemoms, kurios sprendžia daugybę iššūkių.

Aplinka ir jos kokybės užtikrinimas buvo mano susidomėjimo objektu nuo pat mokyklos laikų, pirmieji žingsniai šia linkme prasidėjo šeimoje ir buvo paskatinti šviesaus atminimo mokytojos Vandos Matuliauskienės.

Su visais ambasadoriais plačiau susipažinti galima Europos klimato pakto svetainėje čia. Europos klimato paktą Lietuvoje koordinuoja aplinkosauginė organizacija VšĮ Žiedinė ekonomika, projekto el. paštas email protected.

 

Šaltinis >>

00
Aktualijos
Žinių radijo eteryje - interviu apie notarų rengiamus NT aukcionus
2024-05-29, Lietuvos notarų rūmai
Kovojant su žievėgraužiu tipografu – mažiau biurokratinių kliūčių
2024-05-29, Aplinkos ministerija
NŽT kreipėsi į prokurorus dėl matininko galimo dokumentų klastojimo
2024-05-29, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
ES vyriausiojo įgaliotinio ir Europos Komisijos pareiškimas dėl įstatymo dėl užsienio įtakos skaidrumo galutinio priėmimo Sakartvele
2024-05-29, Europos Komisija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
2024-05-29
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
2024-05-29
Naujausios diskusijos
15:37
16:44
10:28
08:14
18:41
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti