Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Už neteisėtai Vilniuje Priegliaus g. iškirstus medžius įmonei teks atlyginti daugiau nei 11 tūkst. eurų žalą
2024-04-23 , Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Š. m. balandžio 9 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai gavę pranešimą apie kertamus medžius Vilniuje Priegliaus g. 11 atliko patikrinimą. Per apžiūrą paaiškėjo, kad neteisėtai pašalinti 34 saugotini medžiai: 4 pušys ir 30 beržų. Įmonei, už neteisėtai šioje teritorijoje iškirstus medžius, reiks atlyginti aplinkai padarytą žalą – daugiau nei 11 tūkst. eurų. 

Atliekant tyrimą nustatyta, kad įmonei priklausančiame privačiame žemės sklype buvo planuojamos statybos. Įmonė turėjo leidimą medžius perkelti į kitą vietą, tačiau neturėjo teisės medžius išskirsti. Taigi medžiai buvo pašalinti neturint savivaldybės vykdomosios institucijos išduoto leidimo kirsti želdinius, taip pažeidžiant Želdynų įstatymo 13 straipsnio nuostatas

Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims gresia bauda nuo 240 iki 900 eurų ir reiks atlyginti aplinkai padarytą žalą – 11 143 eurų.  

Svarbu 

  • Norint įsitikinti, ar privačiame žemės sklype augantis želdinys nėra priskirtas saugotinam, kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų pasitikrinti Vyriausybės patvirtintame kriterijų, kuriuos atitinkantys medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams, sąraše. Jame nurodyta, kokioje vietoje, kokios rūšies ir kokių skersmens bei aukščio parametrų želdiniai priskiriami saugotiniems. 

  • Leidimas kirsti, perkelti ar intensyviai genėti medį ar krūmą reikalingas ir saugotiniems želdiniams, augantiems privačiuose sklypuose. Tokius leidimus išduoda Savivaldybės.  

Atsakomybė 

  • Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad neteisėtas saugotinų medžių naikinimas užtraukia baudą asmenims nuo 180 iki 600 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 240 iki 900 eurų. Taip pat skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala už iškirstus želdinius.  

  • Be baudos, už neteisėtai sunaikintą želdinį teks atlyginti padarytą žalą, kuri, priklausomai nuo medžio rūšies, siekia nuo 5 iki 20 eurų už kiekvieną nupjauto medžio kelmo skersmens centimetrą. Žalos suma, priklausomai nuo pašalinto medžio augimo vietos, gali būti padidinta iki kelių kartų. 

Daugiau informacijos apie saugotinų želdinių kriterijus rasite departamento parengtoje atmintinėje

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu  paštu [email protected]. 

00
Aktualijos
Pokyčiai Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme
2024-05-27, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
Tiriamas atvejis dėl galimo bandymo papirkti darbuotoją, vertinusį žalą po gaisro Panerių gatvėje
2024-05-24, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Socialinių reikalų ir darbo komitetas pasisako už naujas priemones mirtiniems ir sunkiems nelaimingiems atsitikimams darbe mažinti
2024-05-23, Seimas
Europos sveikatos sąjunga – stipresnė ir geriau pasirengusi ateičiai
2024-05-23, Europos Komisija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
10:28
08:14
18:41
15:11
14:18
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti