Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Seimas svarstys siūlymą leisti gyventojams 1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio skirti religinėms bendruomenėms
2024-04-23 , Seimas

Seimas svarstys siūlymą leisti gyventojams iki 1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio dalies skirti ir religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir religiniams centrams. 

2025 m. sausio 1 dieną įsigaliosiančiu Labdaros ir paramos įstatymo 7 straipsnio pakeitimu nustatyta, kad paramos dalyko iki 1,2 procento pajamų mokesčio dalį atitinkančių lėšų gavėjais laikytini tik šie juridiniai asmenys – nevyriausybinės organizacijos, kaip jos yra apibrėžtos Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, profesinės sąjungos arba profesinių sąjungų susivienijimai.  

Pasak vieno projekto iniciatorių Seimo nario Aurelijaus Verygos, esant tokiai teisės akto nuostatai, didžioji dalis religinių bendruomenių ir bendrijų netenka galimybės būti paramos gavėjais, nes daugelis jų nevykdo kitos veiklos, išskyrus religinę. 

„Mūsų manymu, buvo padaryta klaida, išbraukiant religines bendruomenes iš šio įstatymo, kaip galimų šitų lėšų gavėjo. Piliečiai neturėtų būti apribojami savo pasirinkimu, kam skirti tokią paramą. Daug kalbame apie bažnyčios, religinių bendruomenių ir joms priklausančių asmenų svarbą, vaidmenį. Taip pat svarbą atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, platinant Katalikų Bažnyčios Kroniką. Visi atsimename, su kokiu užsidegimu ir entuziazmu žmonės prisidėdavo ir padėdavo atkurti, atstatyti bažnyčias. Ir dabar toks paradoksas – nugyvenę tris dešimtmečius nepriklausomybės, staiga nusprendėme, kad iš šitų bendruomenių reikėtų atimti pinigus ir galimybę patiems piliečiams laisvai nuspręsti, ką jie galėtų, ar negalėtų remti“, – pristatydamas projektą sakė A. Veryga.

Labdaros ir paramos įstatymo pataisų projektui Nr. XIVP-3562 po pateikimo pritarė 88, prieš balsavo 3, susilaikė 28 Seimo nariai. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Šiuo nuspręsta kreiptis į Vyriausybę išvados. Seimo posėdyje svarstyti šį klausimą numatoma gegužės 30 d. 

Parengė 
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo 

Tel. (0 5)  209 6203, el. p. 
[email protected]

00
Aktualijos
Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei
2024-05-21, Seimas
Seimui pristatyta nauja Sporto įstatymo redakcija
2024-05-21, Seimas
Seimas svarstys siūlymą įpareigoti tikrinti dirbančių su vaikais teistumą
2024-05-21, Seimas
Seimas ragina Sakartvelo Parlamentą atšaukti įstatymą dėl užsienio įtakos skaidrumo
2024-05-21, Seimas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-21
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-20
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti