Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Kaip įteisinti gręžinį, kai reikia leidimo naudoti požeminio vandens išteklius
2024-05-15 , Aplinkos ministerija
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Lietuvos geologijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad žemės gelmių registre privaloma registruoti visus gėlo požeminio vandens gręžinius. Tais atvejais, kai reikia leidimo naudoti požeminio vandens išteklius, tokius gręžinius įteisinti  gali tik įmonės, turinčios leidimą tirti žemės gelmes.

Įteisinimo tvarka

1. Pirmiausia reikia savivaldybės administracijai pateikti paraišką (formą rasite čia) dėl pritarimo naudoti gėlo požeminio vandens gavybos gręžinį.

2. Gavus savivaldybės pritarimą, per 30 kalendorinių dienų reikia sumokėti vienkartinę gręžinio įteisinimo įmoką.

  • Vienkartinė gręžinio įteisinimo įmoka mokama į VMI sąskaitą pasirenkant tos savivaldybės kodą (kodus rasite čia), kurios savivaldybės teritorijoje planuojama įteisinti gręžinį.
  • Įmokos nereikia mokėti, jei sumokėjote mokestį už išgautus požeminio vandens išteklius už paskutinius trejus metus iki įstatymo įsigaliojimo dienos ir šio įstatymo galiojimo laikotarpiu savivaldybės administracijai pateikėte paraišką dėl pritarimo naudoti gręžinį.
  • Jei reikalingas leidimas naudoti požeminio vandens išteklius, įmokos dydis priklauso nuo išteklių kiekio:

- iki 10 kub. metrų per parą – 50 eurų vienkartinė įmoka;

- 10 ir daugiau, bet iki 100 kub. metrų per parą – 500 eurų vienkartinė įmoka;

- 100 ir daugiau kub. metrų per parą – 5 000 eurų vienkartinė įmoka.

3. Gavus savivaldybės administracijos pritarimą naudoti gręžinį, reikia kreiptis į ūkio subjektą, turintį leidimą tirti žemės gelmes ir atlikti požeminio vandens paiešką ir žvalgybą. Visas įmones, turinčias Lietuvos geologijos tarnybos išduotus leidimus tirti žemės gelmes, rasite Aplinkosaugos leidimų informacinėje sistemoje ALIS.

4. Leidimo turėtojas atlieka veiksmus, reikalingus gręžinio įteisinimui. Visi veiksmai nurodyti aplinkos ministro įsakyme Dėl žemės gelmių registre neregistruotų gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo tvarkos aprašo patvirtinimo.

5. Gręžinys turi būti įteisintas per 12 mėnesių nuo paraiškos savivaldybės administracijai pateikimo dienos. Atkreipiame dėmesį: iki gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo pabaigos liko mažiau nei metai.

6. Jei savivaldybės administracija pritarė gręžinio naudojimui, nepavyksta įrašyti (įregistruoti) Nekilnojamojo turto registre požeminio vandens vandenvietės apsaugos zonos, per 12 mėnesių nuo savivaldybės atsakymo pateikimo dienos turite gręžinį likviduoti.

7. Negavus savivaldybės administracijos pritarimo naudoti gręžinį, reikia kreiptis į ūkio subjektą, turintį leidimą tirti žemės gelmes ir atlikti požeminio vandens paiešką ir žvalgybą. Toks gręžinys per 4 mėnesius nuo nepritarimo gavimo dienos turi būti likviduotas.

Kilus klausimų, rašykite [email protected] arba skambinkite telefonu +370 670 73333. Taip pat galite kreiptis į savo savivaldybę (savivaldybių kontaktai čia).

Lietuvos geologijos tarnybos informacija

00
Aktualijos
Prie medicinos priemonių, skirtų sveikatos priežiūros specialistams, galės būti pridedamos ir anglų kalba parengtos naudojimo instrukcijos
2024-06-14, Seimas
VDAI kviečia susipažinti su patikrinimų dėl vaizdo stebėjimo viešosiose vietose reikalavimų užtikrinimo bei dėl reikalavimų, susijusių su duomenų valdytojo ir / ar duomenų tvarkytojo santykiais rezultatų apibendrinimais
2024-06-14, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
Teismas išnagrinėjo korupcijos Biržų rajono savivaldybėje bylą
2024-06-14, Specialiųjų tyrimų tarnyba
Žemės sklypo kadastrinius matavimus, kadastro duomenų patikslinimą galės inicijuoti ir statytojas
2024-06-14, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti