Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Statybos inspekcija įpareigojo bendrovę „Geovika“ atkasti galimą požeminio pastato vietą
2024-05-16 , Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Trečiadienį Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pareigūnai UAB „Geovika“ priklausančiame sklype nustatė faktinių duomenų, kad po žeme yra įrengtas pastatas, surašė faktinių duomenų patvirtinimo aktą, užfiksavo inžinerines kondicionavimo sistemas bei šviežiai žole uždengtas dangas.

Šiandien teritorijos savininkei įteiktas privalomas nurodymas iki š. m. birželio 6 d. atkasti pastatą ir jį parodyti inspekcijos pareigūnams bei pateikti visus su pastato statyba susijusius dokumentus.

Statybos inspekcija 2016 m. šiame sklype atliko patikrinimą. Nustačius, kad statytojas vykdo statybos darbus be statybą leidžiančio dokumento ir projekto, statytojui surašytas savavališkos statybos aktas  ir privalomasis nurodymas pašalinti statybos padarinius – nugriauti požeminį statinį. Iki 2017 m. vasaros privalomasis nurodymas nebuvo įvykdytas.

Statybos inspekcija 2017 m. pateikė teismui ieškinį dėl savavališkos statybos padarinių pašalinimo. Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmai Statybos inspekcijos ieškinį atmetė, Vilniaus apygardos teismas 2019 m. paliko sprendimą nepakeistą. Teismai nurodė, kad byloje reikalavimai yra pareikšti netinkamam atsakovui. o atsakovas, nebūdamas žemės sklypo, kuriame stovi savavališkai pastatytas statinys, savininku ar teisėtu valdytoju, negali jo įteisinti. Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad Statybos inspekcijos pateiktų įrodymų (geofizikinių tyrimų duomenų ir Inspekcijos atliktų patikrinimų išvadų) nepakanka, kad būtų galima identifikuoti požeminį statinį ir nustatyti, kokiai kategorijai jis priklauso. Statybos inspekcijos atliktų patikrinimų metu nebuvo nustatytas galimas įėjimas į požeminį statinį, o atliktų geofizikinių tyrimų statinio matmenims nustatyti ir statinio buvimo faktui įrodyti bylą nagrinėjusiems teismams nepakako.  

Statybos inspekcija 2019 m. Lietuvos Aukščiausiajam Teismui pateikė kasacinį skundą, prašydama panaikinti Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų sprendimą civilinėje byloje ir Vilniaus apygardos teismo  nutartį civilinėje byloje ir priimti naują sprendimą, kuriuo Statybos inspekcijos pareikštas ieškinys būtų tenkintinas pilnai. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kasacinį skundą atsisakė priimti.

 

00
Aktualijos
Po svarstymo pritarta pirmajam valstybinių pensijų pertvarkos etapui
2024-06-19, Seimas
Po svarstymo pritarta siūlymui įteisinti investicinę sąskaitą
2024-06-19, Seimas
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui didinti loterijų ir lošimų mokesčio tarifą
2024-06-19, Seimas
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti aplinkos apsaugos pareigūną
2024-06-18, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:38
09:06
08:57
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti