Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Seimas pritarė aplinkosauginių reikalavimų sugriežtinimui
2024-05-16 , Seimas

Seimas pritarė teisės aktų pataisoms, kuriomis siekiama mažinti aplinkos oro, grunto užterštumą.

Priimtais Aplinkos apsaugos įstatymo, Aplinkos oro apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso įstatymo

 pakeitimais išplečiamas savivaldos institucijų įgalinimas rūpintis ir daryti įtaką gyventojų sprendimams dėl pasirenkamų buitinių šildymo įrenginių, taip pat buitinių nuotekų tvarkymo įrenginių. Išplėstos savivaldybių institucijų galimybės nustatyti aukštesnius standartus nei valstybiniai, savivaldybių administracijoms suteikta teisė kontroliuoti, kad nebūtų deginama pavojinga arba tarši kuro rūšis gyventojų privačiuose namuose. Kartu keičiamas ir savivaldybių lygmens aplinkos monitoringo reglamentavimas. 

Priimtais teisės aktais dalyje Lietuvos nuo 2026 m. gegužės 1 d. bus uždrausta deginti kietąjį iškastinį kurą (anglis, lignitą ir kitas kuro rūšis). 

„Priėmėme kompromisinį variantą siūlyti ne visuotinį anglies, durpių, kito iškastinio kietojo kuro draudimo, bet apsiriboti didmiesčiais, turinčiais per 50 tūkst. gyventojų ir kurortinio statuso turinčiose gyvenvietėse – kompromisas labiau orientuotas į tankiai apgyvendintas teritorijas, kur sklypai yra tikrai mažesni, kur kaimynų tarša per kaminą neišsisklaido vėjų. O kurortinės teritorijos, kadangi kurortinių teritorijų statusą norinčioms gauti savivaldybėms negalima turėti industrinių, pramoninių zonų, tikrai nereikėtų leisti ir deginti XIX amžiaus anglies ir kito kuro“, – projekto svarstymo metu sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Už draudimo deginti kietąjį iškastinį kurą buitiniuose aplinkos oro taršos šaltiniuose pažeidimą bus baudžiama bauda asmenims nuo 60 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

 

Griežtinant atsakomybę už buitinių nuotekų tvarkymą nustatyta, kad apmokėjimo už sukauptų nuotekų transportavimą dokumentų neturėjimas, geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo sutarties neturėjimas, individualiųjų nuotekų valymo įrenginių priežiūros vykdymas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 90 iki 170 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 900 eurų. Už pakartotinį nusižengimą bus baudžiama bauda asmenims nuo vieno 180 iki 400 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 2250 eurų.

 

Aplinkos apsaugos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-3292(2) pritarė 67, prieš balsavo vienas, susilaikė 18 Seimo narių. Įstatymas įsigalioja 2024 m. spalio 1 d. Kartu priimti lydimieji teisės aktai: Aplinkos oro apsaugos įstatymo pakeitimai (projektas Nr. XIVP-3293(2) ir Administracinių nusižengimų kodekso įstatymo pakeitimai (projektas Nr. XIVP-3294(2).

Parengė 
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (0 5)  209 6203, el. p. [email protected]

 

 

00
Aktualijos
Prie medicinos priemonių, skirtų sveikatos priežiūros specialistams, galės būti pridedamos ir anglų kalba parengtos naudojimo instrukcijos
2024-06-14, Seimas
VDAI kviečia susipažinti su patikrinimų dėl vaizdo stebėjimo viešosiose vietose reikalavimų užtikrinimo bei dėl reikalavimų, susijusių su duomenų valdytojo ir / ar duomenų tvarkytojo santykiais rezultatų apibendrinimais
2024-06-14, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
Teismas išnagrinėjo korupcijos Biržų rajono savivaldybėje bylą
2024-06-14, Specialiųjų tyrimų tarnyba
Žemės sklypo kadastrinius matavimus, kadastro duomenų patikslinimą galės inicijuoti ir statytojas
2024-06-14, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti