Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Lietuva ruošiasi „Independence“ perėmimui
2024-05-16 , Energetikos ministerija

Lietuvai rengiantis savo nuosavybėn perimti strateginį energetikos objektą - suskystintų gamtinių dujų terminalo laivą-saugyklą „Independence“ - energetikos ministras Dainius Kreivys lankėsi Danijoje, kur šiuo metu atliekama laivo kartą per 10 metų vykdoma kapitalinė techninė apžiūra – tikrinamos ir keičiamos susidėvėjusios detalės, atnaujinama antikorozinė korpuso danga, atliekami kiti periodinio aptarnavimo darbai.

Gruodžio 6 d. Lietuva perims šį laivą valdyti nuosavybes teise, jis bus registruotas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre, o virš „Independence“ bus iškelta Lietuvos valstybinė vėliava. „SGD terminalas yra vienas geriausių strateginių sprendimų mūsų energetinės nepriklausomybės istorijoje, kurio reikšmė ypač išryškėjo Rusijos energetinio karo prieš Europą metu. Terminalas užtikrino energetinį saugumą visam Baltijos regionui: nuo Suomijos dalis dujų patekdavo į Lenkiją, taip pat į Estiją, Latviją“, - sako energetikos ministras. 

Planiniai laivo-saugyklos priežiūros ir remonto darbai vykdomi kasmet, tačiau apžiūra sausajame doke atliekama pirmą kartą. 

Vizito metu ministras taip pat lankėsi Danijos pažangiųjų technologijų įmonėje „Danfoss“ ir Danijos atsinaujinančios energijos vystymo įmonės „European Energy“ didžiausioje šiuo metu pasaulyje komercinėje e-metanolio ir vandenilio gamykloje Kasso miestelyje, kur apžiūrėjo danų jau naudojamas modernias tvarumo ir energijos gamybos technologijas. 

Danfoss centrinė būstinė, kurios plotas siekia 250 tūkst. kv.m. ir kurioje dirba apie 3000 žmonių, yra visiškai neutrali klimatui nuo 2022 m. D. Kreivys lankėsi visiškai neutraliame klimatui  prekybos centre, naudojančiame rinkoje šiuo metu jau prieinamas energetinio efektyvumo ir nulinių emisijų technologijas. Prekybos centro šildymą užtikrina parduotuvėje susidaranti atliekinė šiluma, kurios likutis taip pat parduodamas į centrinio šildymo tinklus, o elektrą gamina ant stogo įrengta 100 kW saulės elektrinė. „Danfoss“ atstovai taip pat aprodė duomenų centrą, kurio generuojamos atliekinės šilumos, perduotos į centrinio šildymo tinklus pakanka apšildyti 250 vidutinių Danijos namų ūkių. 

00
Aktualijos
Prie medicinos priemonių, skirtų sveikatos priežiūros specialistams, galės būti pridedamos ir anglų kalba parengtos naudojimo instrukcijos
2024-06-14, Seimas
VDAI kviečia susipažinti su patikrinimų dėl vaizdo stebėjimo viešosiose vietose reikalavimų užtikrinimo bei dėl reikalavimų, susijusių su duomenų valdytojo ir / ar duomenų tvarkytojo santykiais rezultatų apibendrinimais
2024-06-14, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
Teismas išnagrinėjo korupcijos Biržų rajono savivaldybėje bylą
2024-06-14, Specialiųjų tyrimų tarnyba
Žemės sklypo kadastrinius matavimus, kadastro duomenų patikslinimą galės inicijuoti ir statytojas
2024-06-14, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti