Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui – viešųjų juridinių asmenų steigimo tvarka bus paprastesnė
2024-05-16 , Teisingumo ministerija
Šaltinis TM.lt (https://tm.lrv.lt/lt/naujienos/pritarta-teisingumo-ministerijos-siulymui-viesuju-juridiniu-asmenu-steigimo-tvarka-bus-paprastesne/)

Šiandien Seime priimti Teisingumo ministerijos parengti Civilinio kodekso pakeitimai, kuriais siekiama supaprastinti viešųjų juridinių asmenų, kurių steigėja ar savininkė yra valstybė ar savivaldybė, steigimo dokumentų rengimo ir registravimo Juridinių asmenų registre tvarką. Numatoma, kad nuo 2025 m. sausio 15 d., steigiant juridinį asmenį, steigimo dokumentų nebereikės atskirai pateikti Juridinių asmenų registrui.

„Šis žingsnis ne tik prisidės mažinant biurokratinius procesus, bet ir leis užtikrinti greitesnį bei ekonomiškesnį procesą – bus išvengta funkcijų dubliavimo ir sutaupoma valstybės biudžeto lėšų. Iki šiol valstybės ar savivaldybės institucija, norėdama, pavyzdžiui, pakeisti pavaldžios įstaigos nuostatus, turėjo juos pateikti ne tik Teisės aktų registrui, bet ir Juridinių asmenų registrui. Įsigaliojus naujai tvarkai, duomenys Juridinių asmenų registrui bus perduodami per registrų sąveikos sistemą“, – akcentuoja teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Duomenų teikimo per registrų sąveikos sistemą pokyčiai leis sutaupyti daugiau nei 13 tūkst. Eur valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšų per metus.

Civilinio kodekso pakeitimais taip pat įtvirtintas duomenų kiekio mažinimo Juridinių asmenų registrui teikiamuose dokumentuose principas – nustatomas reikalavimas, kad šiam registrui pateikiamuose dokumentuose nebūtų nurodyta perteklinių asmens duomenų. Šis reikalavimas įsigalios šių metų rugsėjo 1 d.

 

00
Aktualijos
Po svarstymo pritarta pirmajam valstybinių pensijų pertvarkos etapui
2024-06-19, Seimas
Po svarstymo pritarta siūlymui įteisinti investicinę sąskaitą
2024-06-19, Seimas
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui didinti loterijų ir lošimų mokesčio tarifą
2024-06-19, Seimas
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti aplinkos apsaugos pareigūną
2024-06-18, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:38
09:06
08:57
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti